Jump to content

Oświetlenie Led jako półmrok.


Fivix
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Trochę poszukałem i poszperałem w internecie i wyszło na to, że dobrze by było dodać do mojego oświetlenia "2 świetlówki T8 (18 W) wbudowane w pokrywę" oświetlenie Led, aby stworzyć "wieczór" i "poranek" w moim Malawi (oczywiście gasząc wtedy główne oświetlenie).

 

Na allegro aż roi się od różnych chińskich oświetleń, które podobno nie są nawet warte zainteresowania, a sam średnio znam się na tworzeniu takiegoż oświetlenia.

 

Chciałbym was prosić o rady, bądź opinie na temat takiego oświetlenia + dorzucam dwie aukcje, które wydają mi się najlepsze na całym allegro i tu również proszę o opinie.

 

1.http://allegro.pl/60-led-100-cm-listwa- ... 25957.html

2.http://allegro.pl/27-led-50-cm-tasma-50 ... 89672.html

 

Oczywiście "przymontował" bym to sam, a nie tą taśmą dwustronna z aukcji.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie kupuj zbyt mocnych tych diod i w paskach, na których są dosyć rzadko rozmieszczone. Jeśli potrafisz wmontować potencjometr, to pomyśl nad tym, żeby móc ewentualnie skorygować moc świecenia. Pamiętaj jednak, że każdy zestaw diod ma swoją minimalną moc świecenia, poniżej której od razu się wyłącza. Poszperaj.. na pewno znajdziesz kogoś kto Ci pomoże w okolicy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Półmrok jest fajny, ja mam zrobiony czerwono - błękitny ze zwykłych pasków led ze sklepu elektrycznego, każdego po pół metra. Późnym wieczorem daje bardzo przyjemny w moim odczuciu efekt.

Co do tych aukcji to może i byłoby to dobre, jeśli świeciłoby za mocno to fajną cechą pasków jest możliwość odcięcia niepotrzebnej części - i świeci mniej intensywnie ;)

Sverting, to ściemnianie potencjometrem jest przydatne, trzeba pamiętać jednak o tym, że zasilacz musi być do tego przystosowany, po drugie, ktoś tym ściemnianiem musi sterować, bo samo się nie ściemni. No, chyba że mówimy o pełnej automatyce (symulacji zmierzchu i świtu), co jest rzecz jasna możliwe, ale to już nie w tych kwotach się poruszamy.

Ja polecę zwykłe paski na zwykłym zasilaczu, z tym, że sterowanie oczywiście ręczne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...