Skocz do zawartości

Oświetlenie Led jako półmrok.


Fivix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Trochę poszukałem i poszperałem w internecie i wyszło na to, że dobrze by było dodać do mojego oświetlenia "2 świetlówki T8 (18 W) wbudowane w pokrywę" oświetlenie Led, aby stworzyć "wieczór" i "poranek" w moim Malawi (oczywiście gasząc wtedy główne oświetlenie).

 

Na allegro aż roi się od różnych chińskich oświetleń, które podobno nie są nawet warte zainteresowania, a sam średnio znam się na tworzeniu takiegoż oświetlenia.

 

Chciałbym was prosić o rady, bądź opinie na temat takiego oświetlenia + dorzucam dwie aukcje, które wydają mi się najlepsze na całym allegro i tu również proszę o opinie.

 

1.http://allegro.pl/60-led-100-cm-listwa- ... 25957.html

2.http://allegro.pl/27-led-50-cm-tasma-50 ... 89672.html

 

Oczywiście "przymontował" bym to sam, a nie tą taśmą dwustronna z aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj zbyt mocnych tych diod i w paskach, na których są dosyć rzadko rozmieszczone. Jeśli potrafisz wmontować potencjometr, to pomyśl nad tym, żeby móc ewentualnie skorygować moc świecenia. Pamiętaj jednak, że każdy zestaw diod ma swoją minimalną moc świecenia, poniżej której od razu się wyłącza. Poszperaj.. na pewno znajdziesz kogoś kto Ci pomoże w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Półmrok jest fajny, ja mam zrobiony czerwono - błękitny ze zwykłych pasków led ze sklepu elektrycznego, każdego po pół metra. Późnym wieczorem daje bardzo przyjemny w moim odczuciu efekt.

Co do tych aukcji to może i byłoby to dobre, jeśli świeciłoby za mocno to fajną cechą pasków jest możliwość odcięcia niepotrzebnej części - i świeci mniej intensywnie ;)

Sverting, to ściemnianie potencjometrem jest przydatne, trzeba pamiętać jednak o tym, że zasilacz musi być do tego przystosowany, po drugie, ktoś tym ściemnianiem musi sterować, bo samo się nie ściemni. No, chyba że mówimy o pełnej automatyce (symulacji zmierzchu i świtu), co jest rzecz jasna możliwe, ale to już nie w tych kwotach się poruszamy.

Ja polecę zwykłe paski na zwykłym zasilaczu, z tym, że sterowanie oczywiście ręczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...