Skocz do zawartości

Akwarium po ospie


Polus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to mój pierwszy post dlatego się przedstawię;) Mam na imie Damian i rybki hoduję od około miesiąca..

 

Więc do meritum.

 

Otóż wszystko było fajnie pięknie gdy nagle buch ospa (po 2 dniach zaczęły padać ryby)

 

Oczywiście leczyłem rybki i nadal leczę temp około od 28 do 30 stopni i ICHTIO tropicala.

 

Jak to się zaczęło

 

Było okey, gdy dokupiłem sobie raka pomarańczowego i po tygodniu jego wegetacji ospa na rybkach.

 

Akwarium ma 112 litrów

 

Padło mi 9 neonek ( czerwone i axelroda)

1 z 4 Bocji Wspaniałych (w tym 3 mają ospę i niestety pływają już mizernie, bo do góry brzuchem ale pływają)

z 4 Kirysków Spiżowych 3 sa bardzo słabę i białe(bez wysypki) a jeden z nich pływa cały czas pod taflą wody

2 małe rybki z czarnymi płetwami (trudno mi powiedzieć co to jest bo przypadkiem to dostałem (przypomina "Barwniec czarny")

2 molinezje jedna czarna druga poarańczowa czy tam żółta ( i ta żółta często siedzi na dnie)

2 pielęgniczki( według sprzedawcy) w waszym katalogu wygląda to na Pielęgnice diamentową, trzymają się swietnie

8 danio 4 czerwone i 4 szare które się mają doskonale.

Raka i 3 traszki

 

Teraz o co mi chodzi

 

Otóż nie skreślam rybek, ale widzę te bocje jak się męczą i wiem ze padną bo to widać po nich, kiryski też nie za bardzo już się trzymają.

Jedynie danio i ta black moly oraz pomarańczowa(choć też niewyraźna), pielęgniczki

no i traszki i rak się mają dobrze. Ale wracając, jak rozpocząć na nowo akwarium po tej chorobie.

Bo mam bujną roślinność i szkoda by był ją stracić, ładny żwirek i kamienie i korzeń. i szkoda to by było wywalać. Więc jak mam to po prostu rozpocząć od początku w razie "Wu". Czy mam wodę całą wymienić, rośliny w czymś moczyć czy też przygrzać jakoś by wypalić zaraze, żwirek i kamienie sparzać?

 

Proszę o wszystkie info by to akwa rozpocząć na nowo tym bardziej że podoba mi się moje maleństwo...

 

 

Pozdrawiam Damian Polek

 

Czerwony kolor jest zastrzeżony dla Administracji. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj podstawowe parametry akwarium:

-wielkość zbiornika oraz okres jego funkcjonowania - 112 litrów , 1 miesiąc

-obsada w akwarium - Zostało 8 danio , 2 molinezje, 2 pielegniczki, rak, traszka

-oświetlenie, filtracja, ogrzewanie - oświetlenie 2 x 18 wat, filtr zewnętrzny tetra ex 700 , grzałka 80 wat (nie używana)

-parametry wody - temperatura, GH, KH, PH - Temp 24-25 stopni , reszty nie podam bo nie mam pojęcia jak sprawdzić

-roślinność - nie znam nazw roślinności, jedna czerwona a reszta zielona łatwe w hodowli

-podawana chemia - tylko bakterie i teraz ichtio

 

 

Czerwony kolor jest zastrzeżony dla Administracji. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...