Skocz do zawartości

Stare Akwarium a zima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanie następującej treści :)

Kilka lat temu miałem akwarium 240l ale zliwkidowałem

przez kilka lat stało na strychu w ujemnych temperaturach - pisząc ujemne, mam tutaj na myśli prawie takie jak na zewnątrz w zimie (strych jest nie ocieplony i nie uszczelniony, więc czasem nawet zawiewało troszkę śniegu)

 

Teraz pytanie:

jakie mam szanse, że jest ono jeszcze OK i że mogę do niego nalać wody a klej wytrzyma i bez problemu będę mógł mieć znów piękne akwarium :)

Może ktoś już miał podobny przypadek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinno być wielkiego problemu, chociaż przy tak zmiennych warunkach struktura materiału (szkło+silikony) mogły zostać nieco zaburzone..._Trudno przewidzieć jak będzie się to zachowywało pod sporym obciążeniem jakim niewątpliwie jest taka masa wody. Przede_wszystkim zbiornik musi postać jakiś czas w temperaturze pokojowej, żeby wszystko na początek ustabilizować. Następnie tak jak kolega powyżej stwierdził: napełnij zbiornik w jakimś bezpiecznym miejscu i obserwuj przez kilka dni. Powinno być wszystko ok, jednak lepiej dmuchać na zimne. W gruncie rzeczy producent/dystrybutor zapewne też trzyma zbiorniki w halach, prawdopodobnie bez pierzynek ;)

 

Jeszcze jedna ważna sprawa, skoro akwarium stało na strychu to dokładnie obejrzyj czy nie ma żadnych pęknięć, uszkodzeń, nic na niego nie spadło przypadkiem, ktoś nie kopnął itd. Do tego połączenia silikonowe czy nie wymagają uzupełnienia (chociaż 3 lata to niezbyt długo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, teraz jest coraz cieplej wiec zrobię to na zewnątrz.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - chciałem je jakoś wzmocnić poprzeczkami albo w jakiś inny sposób, możne w tym tez mi coś poradzicie ??

Chodzi mi przede wszystkim o wklejenie dodatkowego szklanego wzmocnienia w postaci poprzeczki prostopadle do szyby tylnej i przedniej jednocześnie (czyli w poprzek)

w tej chwili akwarium ma oryginalne wzmocnienia wzdłuż szyby tylnej i przedniej.

pytanie jest następujące:

czy to może mu jakoś zaszkodzić (szklarz powiedział do mnie ze tak się nie robi bo akwarium może wtedy po napełnieniu zacząć pękać)

i czy ewentualnie mogę je jeszcze jakoś inaczej wzmocnić lub zabezpieczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co robić taki zabieg? Według mnie te akwarium jest na tyle nowe, że bezproblemowo wytrzyma samo, bez zbędnego grzebania przy nim co może mieć efekt odwrotny do zamierzonego.

Zgodzę się z tym,że nie ma raczej konieczności wzmacniania,ale to że doklejenie wzmocnienia poprzecznego może zaszkodzić, to bzdura.

Jeżeli dzięki temu Eurydykiusz będziesz spał spokojniej ;) , to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...