Jump to content

Katują ryby w sklepie zoologicznym- można coś z tym zrobić?


raf092
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem z Poznania. W sklepie zoologicznym na moim osiedlu (prywatny przedsiębiorca) są (wg mnie) przerybiane akwaria i męczone ryby. W 150l akwarium 6 welonów z kilkoma karasiami. W około 60l akwarium 8 Skalarów! Bojowniki w plastikowych kubeczkach (takich z automatu). Przykłady mógłbym mnożyć.... Czy można coś z tym zrobić? Przekonanie właścicela że męczy zwierzęta odpada- nie ten typ człowieka. Ma to w d.... :(

Link to comment
Share on other sites

Jak udowodnisz, że w tych warunkach je hoduje to i owszem. Sklep tylko przechowuje ryby/zwierzęta. Zwykle są tam b. krótko. Jak kupujesz rybki to też ich nie niesiesz w wannie tylko w litrowym pojemniku....

Najlepszym sposobem na przekonanie właściciela jest rozmowa i nie robienie tam zakupów. Kasa bardzo dobrze przemawia (a właściwie jej brak).

Link to comment
Share on other sites

Zwykle są tam b. krótko..

W marketach w galeriach handlowych. W osiedlowym zoologu z małym obrotem potrafią nieraz przebywać miesiącami w akwariach.

 

Czyli nie ma żadnych inspekcji czy innych służb które by to mogły skontrolować?

Oczywiście że są, ale nie działają w takich sprawach. To nie Włochy gdzie jest zakaz sprzedaży ryb w kubkach.

 

Możesz tam nie kupować, odradzać znajomych i odradzić sklep na forum. Był gdzieś temat z polecanymi/odradzanymi sklepami.

Link to comment
Share on other sites

Postaw się na miejscu sprzedającego. Ciekawe czy Ty urządziłbyś akwaria po 500l tylko po to żeby ryby miały komfort. To jest sklep, a nie prywatna hodowla. 150l to i tak całkiem sporo, uwierz mi. Łatwo mówić siedząc przed kompem, a co innego kiedy trzeba np. rodzinę utrzymać. Pewnie, że fajnie byłoby jeśli ten obraz byłby inny, ale... Rozumiem bojowniki w kubeczku, ale tutaj... Praktycznie każdy z nas je wieprzowinę i drób, a nikt nie ubolewa nad losem tych zwierząt, a jest on 100% gorszy niż los ryb.

Druga sprawa to fakt, że komfort ryb = dużo wyższa cena artykułów akwarystycznych. Co wtedy byś powiedział? Ale drogo... :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...