Skocz do zawartości

Krewetki padły, uwaga na świeże warzywa.


zygmuntpompa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wczoraj tj. 19.04 kupiłem jak zawsze w Biedronce świeży Brokuł zapakowany w folię.

Podgotowałem jak zwykle i siup do akwarium. Dzisiaj rano wchodzę do pokoju gdzie znajduje się akwarium i od razu poczułem zapach brokuła, nos do akwarium a zapach jeszcze intensywniejszy. Zapaliłem światło a tu :shock: !!!

20 szt. Red Cheery padło, reszta siedziała przy tafli wody na filtrach i roślinach mocno śnięte, nawet zatoczki pouciekały do góry.

Padły mi też Helenki.

Zbrojnik który zawsze wcinał Brokuł tym razem nawet się nie zainteresował.

Po szybkiej podmianie wody 50% zaczęły dawać znaki życia. Zrobiłem testy spuszczonej wody i

 

NO2 - 0,2

NO3 - 50 albo i więcej

PO4 - >5

:shock:

 

Dodam że akwarium działa ponad 2 lata i w ostatnim okresie nic ale to nic nie zmieniałem.

Mam wrażenie że ten Brokuł musiał być potwornie przenawożony lub pryskany jakimś świństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże warzywa tylko z upraw b. ekologicznych szczególnie o tej porze roku. Przecież to, to musi przejechać kilka tysięcy kilometrów a to z tydzień będzie w ciężarówce. Jak gracjanna wspomniała lepiej mrożone bo te są zbierane dojrzałe i od razu mrożone a nie zbierane "zielone" i dojrzewają przemysłowo.

współczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale ciekawe... dowiedziałam się, że do akwarium można wpakować warzywa :o A czym można karmić krewetki Amano (warzywo)? I jeszcze jedno pytanie przy okazji... czy bojownik może być w jednym akwarium z 4 danio pręgowanymi (40 L)?

 

Apropo danio i Twojej obsady masz inny temat. Nie zaśmiecaj forum!  Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...