Skocz do zawartości

Parę pytań


Seba111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam : Jaki zakupić filtr tak (200-300 zł , kiedyś kupię lepszy jak będę miał kasy więcej ) do akwa 300l .

Jakie nawozy do roślinek ?

Co jest lepsze Sera Bio Nitrivec czy aqua art safe water ? Słyszałem , że safe water jest wydajniejszy ..

I ile kg piasku będę potrzebował na takie akwarium ? Oraz czy to może być normalny piasek z sklepu budowlanego ?

 

Edit:

 

Odświeżam , bo już akwa zakupione ;)

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrów jest kilka do wyboru, kup kubełek jakiś markowy.

Zamiast lać płyny odczekaj 3 tygodnie i poczytaj w ten czas na spokojnie o obsadzie jaką chciałbyś mieć i o nawożeniu roślin.

Co do podłoża to w zależności co chciałbyś tam mieć jakie ryby. Piasek nie jest praktyczny szybko się brudzi i rośliny gorzej rosną.

Chyba, że chcesz pielęgnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa przyszło

 

Jakie testy zakupić (dobre i żeby wszystko w nich było )

Jakie bakterie i ile ich zakupić na 300l . I czy później to będę musiał stosować jeszcze ?

I jakie nawozy dla roślinek kupić i ile ?

I czy coś jeszcze zakupić ?

 

Odpowiedzi na połowę pytań znajdziesz na forum. Wiem, że się nie chce ale lenistwo śmierdzi. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem przekonasz się że e900 nie da na 100% rady w tym akwarium by była krystalicznie czysta woda.

U siebie w 260l dodałem eheima 2213 i wypełniłem po brzegi bio-ceramiką , natomiast e900 robił jako filtr mechaniczny.

Efekty były zaskakujące, jakośc wody-nieporównywalna i przez ponad rok do nich nie zaglądałem.

Z testów polecam te http://allegro.pl/jbl-testlab-elegancka ... 09341.html

Bakterii, nie potrzebujesz, wystarczy wrzucić kostkę mrożonego pokarmu lub szczyptę sypkiego, efekt ten sam.

W przyszłości nie musisz stosować bakterii ale, tu zdania mogą być podzielone. Ja uważam że to zbędnie wydane pieniądze.

Polecam na początek nawozy z lini AquaArt, micro, macro, ferro.

Nie widzę gdzie napisałeś że kupujesz cały zestaw ale, skoro pytasz o filtr to zakładam że wsio sam chcesz skompletować.

Masz w tym akwarium już pokrywę, oświetlenie, grzałkę, sitko do wyławiania?

Przydatna jest również długa penseta do sadzenia roślin.

Na pewno będziesz potrzebował tła.

Różne są ich kompozycje i metody wykonania, ja polecam zmatowaną płytę plexi 2-3mm i pomalowaną tanim czarnym sprayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam akwa z pokrywą światło 2 x 30 Wat.

 

Grzałkę mam 100W -> na teraz wystarczy bo lato idzie więc da rade .

Co do tych testów , to można zakupić gdzieś mniejszą oraz tańszą paczkę ?

Co do nawozów , to prosił bym o konkretny link (tak jak do testów:)

Tła również mnie mam , będę myślał jak to zrobić :)

I na razie brak pomysłu zrobienia środka :)

Nie wiem jaki żwir zakupić czy piasek jednak

Zrobię coś w stylu Black Waters akwa bo słabe oświetlenie :) Pionowa aranżacja -> pełno korzeni , roślin i myślę , że będzie to dobrze wyglądać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...