Skocz do zawartości

Zwyczaje gupików


Jaśko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeżeli to normalne i już było często o tym pisane, ale jestem początkującym akwarystą. Chodzi mi mianowicie o zachowanie samców gupików: poruszają się jak by dostały drgawek i stroszą płetwy od czasu do czasu jedne ucieka a inny go goni. Rybki mają pół roku są braćmi ale to raczej nie ma znaczenia. Zrozumiał bym gdyby w akwarium były dorosłe samice z którymi mgły by wejść w interakcję ;) i chciały by przed nimi pokazać swoje walory, ale takowych nie posiadam a rybek homo raczej nie ma :lol: . Jak ktoś wie o co chodzi to proszę o wyjaśnienie i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rybek homo raczej nie ma

Raczej byś się zdziwił. Szczególnie jak chodzi o gupiki. :P

Zgodzę się. Gupik dorwał by wszystko co ma dziurę i nie ucieknie na drzewo. Myślę że jeśli duża ilość dorosłych samców jest w małym akwarium to może dochodzić pomiędzy nimi do agresji a już szczególnie jeśli nie mają swoich samic. Dlatego zaleca się trzymać gupiki w haremach typu 1+3. Gupiki może nie są terytorialne i szczególnie nie przywiązują się do konkretnych samic ale jak facetowi ciśnienie rośnie to robi się nerwowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...