Skocz do zawartości

[112l] Ogólne


nanuna2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem początkowym akwarystą i proszę o zrozumienie. Mój baniak wystartował 5dni temu. Awarium o pojemności 112l profilowane(standardowe) Proszę o oceny, porady itp. Z góry dzięki za każdą pozytywn i negatywną odpowiedź. Kilka słów o akwarium:
Opis zbiornika
napowietrzanie: jakiś napowietrzacz air4000 którego nie używam
oświetlenie: 2x18W t8(jakaś 865 super) i 1x14W t5 (840 HE)
filtracja: filtr zewnętrzny ag140 oraz wewnętrzny AQUAEL UNI FILTER 1000UV
technika CO2-brak(planuje bimbrownie?)
gatunki i ilość ryb:
neon innesa-12 szt.
gupiki-8szt.
mieczyk-4szt.
molinezja-3szt.
Zwinnik blehera-2szt.
glonojad-1szt.
borcja wspniała-1szt.
kirysek-1szt.
rośliny:
HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA
GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES
HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES 'CUBA'
LIMNOPHILA SESSILIFLORA
BACOPA CAROLINIANA
BACOPA AUSTRALIS
ECHINODORUS TENELLUS
SAGITARIA SUBULATA var. SUBULATA
LUDWIGIA ARCUATA
ELEOCHARIS PARVULA
CARDAMINE LYRATA
ROTALA ROTUNDIFOLIA 'RED
ROTALA ROTUNDIFOLIA 'GREEN'
AMMANIA GRACILIS
HYDROCOTYLE TRIPARTITA "JAPAN"
HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA
POGOSTEMON STELLATA 'EUSTERALIS'
ALTERNANTHERA ROSAEFOLIA
ROTALA VIETNAM
ROTALA WALLICHII
POGOSTEMON HELFER
ICRANTHEMUM UMBROSUM
HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES
ROTALA NANJENSHAN
RICCIA FLUITANS 'WGŁĘBKA' (to są dane z aukcji a jest to co widać)
inne sprzęty: grzałka z termostatem
stosowane nawozy, brak
parametry wody: brak
podłoże: ziemia ogrodowa+torf+kulki gt
poniżej kilka zdjęć:
ZARAZ PO ZALANIU
42296b97659abd5dmed.jpg
ZDJĘCIA Z DZISIAJ
całe
52ec14120d102676med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej-Niebieskie podłoże wygląda mega kiczowo.

 

Masz zupę rybną np. Kirys to ryba stadna, a Ty masz jednego.

 

Nie wiem, czy z tyłu masz niebieski brystol czy foto-tapetę, bo jeśli foto-tapeta to też wygląda słabo-proponuję czarny brystol.

 

Ogólnie do mnie nie przemawia, ale czekam na rozrost roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ten kamień nie podoba. Nie to że brzydki ale wygląda na wapień. Sprawdzałeś go octem?

Jak już dałeś ten żwirek to trudno. Pozwól rośliną rosnąć. Najwyżej pozbieraj te kamyczki które leża na wierzchu. Z czarnym tłem będzie wyglądało lepiej. Nie musisz od razu kupować, użyj brystol, folie, gruby worek na śmieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początkującego to nie jest źle, ale żwirek niebieski najlepiej żeby zniknął, tło jednolite żeby się nie zlewało z roślinami. Czarne będzie idealne, zamaskuje sprzęt. Kamień wyjmij i sprawdź octem. W internecie roi się od osób, które proszą na forach o pomoc z jakimś problemem spowodowanym "bo sprzedawca powiedział, że będzie dobrze". Obsada jest dość niefortunna, że tak łagodnie to określę, ale do tego pewnie się zaraz któryś ze speców dobierze. :)

 

Co do oświetlenia to te, które świeci na niebiesko raczej nie jest zbyt odpowiednie, to z symbolem 840 też nie bardzo. Ma barwę 4000K, do akwarium najlepsze jest 6500K, czyli tyle co ma ta świetlówka 865.

EDIT: W sumie wygooglowałem i niby ludzie dają takie świetlówki, ale zdania są podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał problemy z rybami, akwarium zalewa się i minimum 2 tygodnie trzeba czekać aby cykl azotowy zatoczył koło. A tak mogą Ci padać rybki, woda mętnieć itp. Ten wężyk po lewej jest niepotrzebny jeśli nie napowietrzasz, a że nie trzeba, to wyjmij go. Ruch tafli wody wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś większy korzeń? [/url]

Może wymień ten żwir na piach, albo na żwir rzeczny. Czy to jest niebieski żwir, czy tylko na zdjęciu tak to widać?
Proponuję przeczytać wątek od początku. :)

 

Jest lepiej trochę. Przy okazji podmianek wody i porządków w akwarium sukcesywnie wybieraj ten kolorowy żwirek bo rozumiem, że na raz pewnie Ci się nie chce bo robota dosyć żmudna. Po lewej stronie mógłby być jakiś korzonek.

 

Testowałeś ten kamień octem czy dalej ślepo wierzysz sprzedawcy? :P

 

Jak sytuacja wygląda z obsadą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skałka jest u mnie w akwarium już długo ze 2lata i jest wpożądku;) no obsady jeszcze nie zmieniłem jest tak jak było(wiem że to głupie gadanie ale wszystko jest wpożądku, nie ganiają się ani nic, borcja troche duża urosła bo jest już długo i nieraz podczas karmienia popłynie za jkąś rybką ale nie ma konfliktów. Teraz zauważyłem jaką robote w akwarium robi kirysek;) tyle na temat ryb. Zmieniłem jeszcze oświetlenie zamiast tej aqua glo dałem jeszcze jedną 865 i zastanawiam się co z 840 czy ją zmieniać czy na mocniejsz żeby było to 0,5W/L czy zostawić(świeci lekko na żółto nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?). Chciałbym zacząć nawozić jakimiś solami ale poczekam jak zakupie wszystkie testy do wody. Narazie roślinki rosną i jest dobrze. Pojawiły się zielenice na szybie ale podejrzewam że to przez zbyt długi czas oświetlenia 15h i redukcja do 10h-12h pomoże w ich zwalczeniu. Dzięki az każdą odpowiedź czekam na więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to głupie gadanie. :P Zwinniki, kiryski i bocje to ryby stadne i bez towarzystwa są nieustannie zestresowane i raczej nie w głowie im ganianie innych. Robisz im tylko krzywdę. Szczególnie bocji, ta ryba dorasta do 30 cm, a trzymana dłuższy czas w złych warunkach prawdopodobnie już nigdy nie osiągnie dużych rozmiarów, nawet jak znajdzie się później w większym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skałka jest u mnie w akwarium już długo ze 2lata i jest wpożądku;)

To słaby argument na jej obronę. Sam kiedyś posłuchałem sprzedawcy i wsadziłem Red Cherry do akwarium pełnego wapieni. Dopiero jak mi ludzie na forum oczy otworzyli to doczytałem co zrobiłem. Jego argument był taki "Krewetki muszą mieć bardzo twardą wodę żeby pobierać budulec na swoje pancerze" wtedy wydawało mi się to sensowne. Za jednym zamachem sprzedał mi i skałki i krewetki. Prawie wszyscy sprzedawcy chcą sprzedać i zarobić a nie doradzić.

Masz ławicę neonów a nie masz pewności co do kamieni w akwarium?

Mówiłaś że masz ich więcej. Zrób prosty test i polej go octem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...