Skocz do zawartości

Czy to ślimak


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy to co na zdjęciach - to ślimak? Czy zostawić czy wywalić - nie chce żeby mi sie w nowym dojrzewającym baniaku rozplenilo się to coś.

 

Pewnie na roślinie się jakiejś przyniosło - chociaż sprzedawcy twierdzili ze są wolne od wszelkich żyjatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kiedyś ulitowałam nad takim koleżką, co było jednym z powodów restartu akwa i wywalenia części roślin. Niestety po restarcie pojawiło się parę maluchów na szybach - nie wiem jakie to stadium - 2mm placki półprzezroczyste. Obecnie co dzień obserwuję szyby i sprzęt, w razie potrzeby szybko oraz bezlitośnie działając :twisted:

 

Skorzystaj więc z mojej rady i usuwaj wszystko co przypomina ślimaka w akwa, no chyba że hodujesz inne odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu profilaktycznie wsadził helenkę(-ki) i usuwał wszystkie ślimaki jakie zobaczysz. Jak będziesz widział, że nie przybywa małych ślimaków, a wszystkie większe już dawno zostały wykończone to możesz helenki usunąć. Jak masz jednego ślimaka to nie wierzę, że gdzieś w roślinach nie czają się jajeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...