Jump to content

Szybka pomoc


Barron
 Share

Recommended Posts

Mam akwa 25 litrów, założyłem je 2 tygodnie temu,

obsada: 4 neony, 4 gupiki (no praktycznie już 3).

 

Wróciłem właśnie ze szkoły i zobaczyłem że jeden gupik jest martwy (samiec) ale nie widać nic po nim żeby miał jakiekolwiek zmiany w wyglądzie, za to kolejny gupik ma cały biały pysk i pływa przy powierzchni. Wie ktoś o co może chodzić? Nie chcę tracić czasu więc nie przeglądałem za wielu tematów.

 

 

Proszę o szybką odpowiedź

 

EDIT.

Z tych 3 gupików co mi zostały samica pływa przy dnie a oba samce pływają teraz przy powierzchni.

Link to comment
Share on other sites

Masz za małe akwarium na Neony. A trudno coś powiedzieć o tym co dzieje się z twoimi rybami bez jakichkolwiek parametrów wody.

Możliwe, że jest to pleśniakówka, ale nie daje sobie obciąć ręki. Poczekaj na odpowiedzi od bardziej doświadczonych akwarystów.

Link to comment
Share on other sites

Kolejny neon pada (idzie na dno), wyłowiłem go ale widzę że zaraz padnie. To ten co miał biały pysk, co się z nimi dzieje? :/

 

EDIT.

Wodę utrzymuję w 25-26 stopniach, nie mam testów bo nie mogłem u siebie nigdzie dostać - czekam aż mi przyjdą z allegro.

 

EDIT 2.

Ta też nie żyje, ostatni samiec leży na kamieniach, rusza płetwami ale się nie podnosi. Pewnie czeka go ten sam los. Nie mam pojęcia jak mogłem im pomóc. Samica zachowuje się w miarę normalnie (oprócz pływania przy powierzchni) ale coś mnie się wydaje że pyszczek zaczyna jej się też robić biały... Nikt nie jest w stanie pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze ryby zostały wpuszczone niestety 3 dni po założeniu akwarium (wiem - zrobiłem błąd, jakiś poradnik mnie tak pokierował), były to neony którym w tej chwili nic nie jest (bynajmniej tak mi się wydaje), 2 dni po tym wpuściłem gupiki. Wszystko było z nimi OK tylko dzisiaj zaczęły pływać przy powierzchni i padać :/

 

EDIT.

Zdjęcie zarobię jak wyciągnę rybkę, zaraz pewnie umrze bo ledwo żyje już. Na stronie wodociągów nie ma powiedziane jakie są parametry wody.

 

Edit:

 

Te gupiki co są martwe - to nie widać po nich już tych białych plam a ciężko mi zrobić zdjęcie temu żywemu bo się ukrywa w krzakach.

Link to comment
Share on other sites

Hmm w taki poradnik to nie wierzę, kiedy zakładałam akwarium, czytałam kilkanaście poradników, książek i wątków na forach internetowych i NIGDZIE nie spotkałam się z taką "poradą", tak jak i z poradą aby w tak małym akwarium trzymać takie ryby. Bez parametrów wody to nikt Ci nie pomoże, wpuszczenie tak szybko ryb już było wielkim błędem, jeśli do tego masz złe parametry wody to przyczyn może być wiele, w złych warunkach nie trudno o choroby. Swoją drogą jeśli nie chcesz tracić czasu na czytanie wątków czyli jednym słowem zdobywanie wiedzy to nie wróżę sukcesu w akwarystyce. Jest wiele wątków gdzie możesz sam zdiagnozowac chorobę, choćby tutaj:

 

objawy-chorobowe-t16197.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...