Skocz do zawartości

Szybka pomoc


Barron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwa 25 litrów, założyłem je 2 tygodnie temu,

obsada: 4 neony, 4 gupiki (no praktycznie już 3).

 

Wróciłem właśnie ze szkoły i zobaczyłem że jeden gupik jest martwy (samiec) ale nie widać nic po nim żeby miał jakiekolwiek zmiany w wyglądzie, za to kolejny gupik ma cały biały pysk i pływa przy powierzchni. Wie ktoś o co może chodzić? Nie chcę tracić czasu więc nie przeglądałem za wielu tematów.

 

 

Proszę o szybką odpowiedź

 

EDIT.

Z tych 3 gupików co mi zostały samica pływa przy dnie a oba samce pływają teraz przy powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe akwarium na Neony. A trudno coś powiedzieć o tym co dzieje się z twoimi rybami bez jakichkolwiek parametrów wody.

Możliwe, że jest to pleśniakówka, ale nie daje sobie obciąć ręki. Poczekaj na odpowiedzi od bardziej doświadczonych akwarystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny neon pada (idzie na dno), wyłowiłem go ale widzę że zaraz padnie. To ten co miał biały pysk, co się z nimi dzieje? :/

 

EDIT.

Wodę utrzymuję w 25-26 stopniach, nie mam testów bo nie mogłem u siebie nigdzie dostać - czekam aż mi przyjdą z allegro.

 

EDIT 2.

Ta też nie żyje, ostatni samiec leży na kamieniach, rusza płetwami ale się nie podnosi. Pewnie czeka go ten sam los. Nie mam pojęcia jak mogłem im pomóc. Samica zachowuje się w miarę normalnie (oprócz pływania przy powierzchni) ale coś mnie się wydaje że pyszczek zaczyna jej się też robić biały... Nikt nie jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ryby zostały wpuszczone niestety 3 dni po założeniu akwarium (wiem - zrobiłem błąd, jakiś poradnik mnie tak pokierował), były to neony którym w tej chwili nic nie jest (bynajmniej tak mi się wydaje), 2 dni po tym wpuściłem gupiki. Wszystko było z nimi OK tylko dzisiaj zaczęły pływać przy powierzchni i padać :/

 

EDIT.

Zdjęcie zarobię jak wyciągnę rybkę, zaraz pewnie umrze bo ledwo żyje już. Na stronie wodociągów nie ma powiedziane jakie są parametry wody.

 

Edit:

 

Te gupiki co są martwe - to nie widać po nich już tych białych plam a ciężko mi zrobić zdjęcie temu żywemu bo się ukrywa w krzakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w taki poradnik to nie wierzę, kiedy zakładałam akwarium, czytałam kilkanaście poradników, książek i wątków na forach internetowych i NIGDZIE nie spotkałam się z taką "poradą", tak jak i z poradą aby w tak małym akwarium trzymać takie ryby. Bez parametrów wody to nikt Ci nie pomoże, wpuszczenie tak szybko ryb już było wielkim błędem, jeśli do tego masz złe parametry wody to przyczyn może być wiele, w złych warunkach nie trudno o choroby. Swoją drogą jeśli nie chcesz tracić czasu na czytanie wątków czyli jednym słowem zdobywanie wiedzy to nie wróżę sukcesu w akwarystyce. Jest wiele wątków gdzie możesz sam zdiagnozowac chorobę, choćby tutaj:

 

objawy-chorobowe-t16197.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...