Skocz do zawartości

Akwarium metrowe brak pomysłów


Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestrowałem się na te forum w związku z odziedziczonym akwarium .

 

Mam akwa. 112 litrów panoramiczne (chyba tak sie to nazywa ,szyba przednia jest wypukła )nie mam pomysłu co by w nim można było zrobić , mam korzenie dwa ładne mangrowca -na cały tył ,grzałkę i jakiś filtr aqua szust ,pokrywa z oświetleniem .

 

Proszę o pomoc co mi jeszcze potrzebne , jakie kamyki kupić jakie rośliny czy coś jeszcze potrzebne ? No i na koniec jakiś ładne rybki .

 

Podobają mi się mchy i małe ryby.

 

Proszę o wypowiedzi. ;)

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotop hmmm .

 

Roślinne?

 

Nie wiem chcę rośliny Anubiasy i mchy może jeszcze jakieś inne pasujące do tych co wymieniłem .

 

Co do obsady to nie znam się córka chciała neonki bo te akwarium tak naprawdę dla niej ma 9 lat i obiecałem jej kawałek wodnego świata a chcę żeby wyglądało to naturalnie .

 

Jako tło planuje użyć czegoś czarnego widziałem kilka akwari właśnie z czarnym tłem ? Podłoże czarne lub takie lekko pomarańczowe ale nie wiem czy mogę użyć takich kamyków co posypują na drogach jak układają bruk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony naturalnie wyglądają tylko w zbiornikach typu Black Waters.

Pokażę parę moich zbiorników BW

 

 

 

Czyli jak widać ciemniejsze klimaty- rośliny do szczęścia im nie potrzebne, przy czym możesz dać rośliny pływające- idealnie żrą Azot, daja dodatkowy cień i są efektowne.

 

112L to prawdopodobnie 80cm baniak, a nie metrowy.

Jeżeli to standardowe wymiary; czyli 80x35x40cm to możesz sobie pozwolić na harem Apistogramma trifasciata + 15-20 Neonów Innesa.

 

Jeżeli jednak wolisz większe, bardziej ciepłolubne i ładniejsze Neony czerwone, to z nimi możesz połączyć np Agassiza, Kakadu, Barlowi i wiele innych większych pielegniczek.

 

Do tego stadko Kirysków panda i masz wymarzone akwarium, które będzie cieszyć oko dziecka (neony) + będzie prawdziwą ozdobą pokoju. Może to się wydawać śmieszne - "Jak kupa drewna, liści i zero roślin może ładnie wyglądać?!". Otóż może wyglądać, a większość zdjec (w tym i moich ) nie odzwierciedlają faktycznego piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak zrezygnuje z neonków :o (przepraszam ale te akwaria mnie nie przekonały :( )

 

Myślałem ze to będzie łatwiejsze ale po poczytaniu kilku godzin w nocy i przeglądnięciu galerii zdjęć akwari zdecydowałem się na akwarium roślinne .

 

Rośliny ..

Anubiasy

Microzoria

Mchy

Taka decyzja bo piszecie że te rośliny są cieniolubne .A jak mam w pokrywie 2x 24w .Na jednej jest napis sun glo a na drugiej nie widać jest tylko napis ,,iris,,

Obsada

?

?

?

Tu potrzebuje pomocy

 

Wracając do mojego pytania co o podłoże czy mogę dać czarne kamyki takie co posypują drogowcy bruk ?

 

 

Ps. Wymiar tak jak pisał użytkownik Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czarnym żwirku musisz zrezygnować z Ryb dennych i pielęgnic/ pielęgniczek.

 

Widzę, że planujesz rośliny z różnych kontynentów, tak i zapewne w przypadku ryb nie będziesz sie trzymać określonego obszaru...

 

Jeżeli dasz rośliny pływające (Pistia, Limnobium, Ceratopteris) to możesz zastanowić się nad razborami + gurami mozaikowym/ prętnikami/ bojownikami.

 

Lub mocno przejrzysta, dobrze oświetlona woda o niższej temperaturze- wtedy możesz pomyśleć o Danio/ Kardynałkach + wielkopłetwie wspaniałym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wybierz sobie ryby, które Ci się podobają. Nie znam Twojej córki ale moja (co prawda w wieku6 lat) interesowała się akwarium do czasu jego startu (kupienia) i później sobie czasem przypominała o możliwości pomocy tacie...). Neony tez jej najbardziej przypadły do gustu ale okazały się mało ruchliwe i nieciekawe gdy nie są w dużej ilości (jak w sklepie 300 szt w prawie czarnym akwarium).

Jak już będziesz wiedział jakie ryby chcesz to do nich dopasuj rybki towarzyszące i parametry akwarium. Dobrze jest też wiedzieć czy bardziej podoba się akwarium z dużą ilością roślin czy raczej z małą. A może jakieś malawi? Wiktoria? Taganika? Same kamienie.

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...