Skocz do zawartości

Roślinki w akwarium a podłoże


daniel3262
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,planuje restart akwarium i zmieniam aranżację.Mam akwarium 112L,czarny bazalt o granulacji ok 3-4mm oświetlenie 2x18W(6500k) + 1x13W (Cool White).Jaki byście substrat polecali?lub może po prostu ziemię ogrodniczą z biedronki ?

Roślinki planuję takie:

-nurzaniec spiralny

-eleocharis parvula(trawa)

-1 sadzonkę kryptokoryna zielona

i jakie byście jeszcze poradzili? chodzi mi głównie o rośliny które wypuszczają długie korzenie i pobierają substancje odżywcze z podłoża tak jak kryptokryna zielona

 

Nie chce dodawać żadnej chemii do akwarium..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia substral osmocote, a na to żwirek może być. Będzie tanio i całkiem okej. Przy tym świetle parvula średnio będzie rosła, a dokładnie chodzi o brak pełnego wybarwienia i ogólnie w pełni zdrowej rośliny. Zamiast tego polecam staurogyne na pierwszy plan tym bardziej, że jest to roślina, która głównie odżywia się przez system korzeniowy. Jeśli mówiąc "... Żadnej chemii do akwarium" masz na myśli nawozy płynne to proponuję najpierw poczytać o uprawie roślin wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz dodawać chemii do akwarium to eleocharis na ziemię nie polecam ,bo jest bardzo allelopatyczna i może "atakować" inne rośliny różnymi substancjami. Jak najbardziej polecam ziemię do akwarium choć żwirek przydałby się drobniejszy ,żeby przy przesadzaniu nie wyszła. Do takich łatwych roślin założył bym po prostu Low Techa sam mam i jestem bardzo zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...