Skocz do zawartości

Potrzeba trzymania wody w pojemnikach.


AliBaba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, gdy rozpocząłem hobby zwane akwarystyką wszędzie pisali, że trzeba przynajmniej 24h przed podmianą nalać sobie wody do pojemników, teraz się chciałem zapytać czy to na pewno jest potrzebne oraz przydatne ?..

Również słyszałem o stosowaniu różnych Preparatów uzdatniających wodę, która praktycznie po jego podaniu nadaje się do "użytku".

 

Jak Wy uważacie, czy jest potrzebne nalewanie wody 24h przed podmianą do pojemników z otwartym wierzchem (typu garnek, inne akwarium itp, tak aby mogły "odparować" te związki nie chciane), czy też np.: to butelki typu 5/10/30L (która jest zakręcona) ?.

 

A może, można sobie stworzyć własny preparat uzdatniający wodę ?, tak jak można stworzyć własny preparat który podniesie nam parametry wody czy to ogólnie do akwarium typu N, P itp, czy też do RO typu kh, gh, ph itp.. ?.

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię podmiany 30L. 15L odstawiam na ok 20h (nawet czasami mniej, leje o 20-22, a podmiana ok 13), a drugie 15L na ok 2h. Zauważyłem że jak podmienię 30L wody odstanej ok 24h, to po dwóch dniach robi mi się kożuch na tafli. A tak, nie mam kożucha. Kiedyś stosowałem SafeWater AquaArtu. Ale bez tego tez jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę odstawia się tylko dlatego by z niej odparował chlor i jej temperatura była bardziej zbliżona do temp wody w akwarium.

U mnie większym problemem od chloru jest temperatura szczególnie zimą. Temperatura wody w kranie to około 8 stopni i przy podmianie taką zimną woda w akwarium mocno się schładza. Można podgrzewać...

Chlor ładnie odparowuje gdy wodę do wiadra leję prysznicem (duża powierzchnia) i oczywiście po podgrzaniu też odparowuje. Można wody dolewać stopniowo do akwarium. Zajmie to więcej czasu ale stężenie chloru w akwarium będzie niewielkie i nikomu nie zaszkodzi. Oczywiście gdy masz b. wrażliwe rybki, krewetki lub innne zwierzaki to lepiej dmuchać na zimne i robić wszystko tak by nie dopuścić do najmniejszych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...