Jump to content

Potrzeba trzymania wody w pojemnikach.


AliBaba
 Share

Recommended Posts

Cześć, gdy rozpocząłem hobby zwane akwarystyką wszędzie pisali, że trzeba przynajmniej 24h przed podmianą nalać sobie wody do pojemników, teraz się chciałem zapytać czy to na pewno jest potrzebne oraz przydatne ?..

Również słyszałem o stosowaniu różnych Preparatów uzdatniających wodę, która praktycznie po jego podaniu nadaje się do "użytku".

 

Jak Wy uważacie, czy jest potrzebne nalewanie wody 24h przed podmianą do pojemników z otwartym wierzchem (typu garnek, inne akwarium itp, tak aby mogły "odparować" te związki nie chciane), czy też np.: to butelki typu 5/10/30L (która jest zakręcona) ?.

 

A może, można sobie stworzyć własny preparat uzdatniający wodę ?, tak jak można stworzyć własny preparat który podniesie nam parametry wody czy to ogólnie do akwarium typu N, P itp, czy też do RO typu kh, gh, ph itp.. ?.

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi..

Link to comment
Share on other sites

Znam mniej więcej zawartość Chloru, ale nie wiem kiedy to zostało badanie zrobione, czy przed Chlorowanie, czy po nim itp.. Ale pisze mi tak:

 

Chlorki (Cl) 8,82 (+/- 1,76) mg/l.

 

Nie wiem czy to jest duża wartość, czy też mała. :)

 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Robię podmiany 30L. 15L odstawiam na ok 20h (nawet czasami mniej, leje o 20-22, a podmiana ok 13), a drugie 15L na ok 2h. Zauważyłem że jak podmienię 30L wody odstanej ok 24h, to po dwóch dniach robi mi się kożuch na tafli. A tak, nie mam kożucha. Kiedyś stosowałem SafeWater AquaArtu. Ale bez tego tez jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Wodę odstawia się tylko dlatego by z niej odparował chlor i jej temperatura była bardziej zbliżona do temp wody w akwarium.

U mnie większym problemem od chloru jest temperatura szczególnie zimą. Temperatura wody w kranie to około 8 stopni i przy podmianie taką zimną woda w akwarium mocno się schładza. Można podgrzewać...

Chlor ładnie odparowuje gdy wodę do wiadra leję prysznicem (duża powierzchnia) i oczywiście po podgrzaniu też odparowuje. Można wody dolewać stopniowo do akwarium. Zajmie to więcej czasu ale stężenie chloru w akwarium będzie niewielkie i nikomu nie zaszkodzi. Oczywiście gdy masz b. wrażliwe rybki, krewetki lub innne zwierzaki to lepiej dmuchać na zimne i robić wszystko tak by nie dopuścić do najmniejszych zmian.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...