Skocz do zawartości

Mleczna woda w akwarium


Postal9999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem kilka dni temu filter zewnetrzny HANZA HW-302 1000l/h w chwili obecnej mam tylko 2 wklady uzupelnione ceramika w jednym w drugim zeolit oczywisce plus gabki ktore byly w zestawie filter chodzi w akwarium 2 dzien problem jest wciaz metna woda ktora juz mialem wczesniej przed zakupem filtra zewnetrzengo moj zbiornik to 112L nie wiem jak sie pozbyc metnej wody myslalem ze po zakupie filtra zewnetrzengo woda stanie sie crystaliczna mam tez w zamki z ceramik w akwarium kolega mi mowil ze to wina zamkow z ceramiki ale nie wydaje mi sie to pradwa prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112Litrow oswietlenie standardowe ogolnie akwarium kupione w zestawie rybki mieczyki 2x moliznja 2x trzcinak wegorki 2x danio 3x pyszczaki 2x glupiki 4x glonojady 2x kyryski 4x zbiornik miesiac temu zostal zalany od nowa robilem calkowity restart podloze zwirek dodawalem tylko Tetra AquaSafe - uzdatniacza to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myliłem się to nie pierwotniaki. Ta woda albo jest taka brudna albo to zakwit glonów. Na tym zdjęciu wygląda nawet dość normalnie ale to może złudzenie. Na przyszłość rób zdjęcia bez lampy błyskowej w ciemnym pokoju.

Zamek i muszelki maja to do tego że mogą zmieniać parametry wody albo wydzielać jakieś toksyny i wtedy ciężko dojść do jakiś wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zameczki psuja wode takiego czegos jeszcze nie slyszalem to po co je sprzedaja w sklepach

Żeby zarobić na jeleniach ;)

 

Mam pyatanie jedno Tetra cristal water preparat pomoglby w tej sytuacji?

Pomoże tu tylko ogarnięcie akwa zgodnie z zasadami akwarystyki, a nie cepelii.

 

PS.Pisownia i edycja postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium to mały, żywy świat i to nie Ty w nim ustalasz zasady tylko natura a Ty musisz się do nich dostosować. Zameczki w akwarium NIE i już, brak roślin w akwarium ogólnym NIE i musisz to przyjąć za prawdę, zła obsada NIE i to nic że rybki nie zdychają. Ludzie też potrafią przeżyć obóz koncentracyjny ale to nie znaczy że było im tam dobrze. Poczytaj artykuły o tym jak poprawnie wybrać podłoże, zaplanować naturalny wystrój, dobrać rośliny i obsadę a unikniesz większości problemów.

 

I wszystko na temat, zamykam.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...