Jump to content
Sign in to follow this  
arkosw

Identyfikacja i pytanko o co2.?! :czytaj:

Recommended Posts

:help::czytaj:

Siemanko wszystkim. Jest taki problem bo kupiłem rośliny u jednego z hodowców i nie wiem jakie to rośliny i czy potrzebują co2. Proszę o pomoc, bardziej zależy mi na pytaniu czy konieczne jest co2 bo bimbrownia mi coś nie wychodzi ( albo nie szczelne albo coś zatkane ) ale jeśli trzeba to się będe męczył. I czy zamiast co2 może być jakiś nawóz w płynie lub proszku ?

Oświetlenie 2x18w akwarium 60l (0.6w/l) Podłoże- ziemia ogrodowa z rożnymi dodatkami :) .Proszę o pomoc

Jeśli ktoś chce to mogę zrobić więcej zdjęć mi chodzi tak ogólnie o to co2.

jeśli kiepskie zdjęcia to przepraszam ale robione tel se xperia arc s (5,2 mgpx hd)

Podłoże- ziemia ogrodowa z rożnymi dodatkami

Jakimi dodatkami?

Co2 możesz zastąpić węglem w płynie.

Dlaczego musi zniknąć? A węgiel w płynie to mogli byście podać jakąś nazwę bo niektórzy sprzedawcy jak nie mają czegoś to dają coś innego...:D. Podłoże składa się z czystej ziemi ogrodowej,preparowanej ziemi kretowej,piasku czystego i węgla aktywnego.

Nwm tak mi napisali na innym forum... Ktoś napisał że będzie krystalizowal wodę.

Wystarczy tylko ten carbo?

A co do identyfikacji to widzę u Ciebie:

Cabomba

Bacopa Caroliniana

Dziekuje za identyfikację i pomoc, czy te rośliny mogą być bez co2 ?

Potrzeba Co2 to nie kwestia gatunków roślin tylko warunków w akwarium. Trzeba brać pod uwagę jakie mamy podłoże, ile światła i ile roślin oraz czy dodajemy nawozy. Według mnie przy tym oświetleniu Co2 jest potrzebne ale gdyby było mniejsze to spróbował bym bez. Masz 2x18. Przy 1x18W będziesz miał 0,3W/l a to dolna granica dla roślin i być może obył byś się bez Co2. Każde akwarium jest inne i nie ma złotego przepisu. Znaczenie ma też to jak jasno jest w Twoim pokoju, czy lampy ją nowe itd.

Przypominam, że jest to dział "Identyfikacja ryb i roślin".

kubas

Ja nic nie nawoze jest tylko co2 z bimbrowni ale się przenoszę na co2 w płynie i moje pytanie to czy coś jeszcze do tego MUSI być a nie czy MOŻE?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this