Skocz do zawartości

Neonki,nalot kropki.


djbovorta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zbiorniku neonki mam jakoś tydzień i parę dni.Jak je wpuściłem do zbiornika to siedziały przy dnie i były bardzo płochliwe.Od wczoraj zaczęły wteszcie sie pokazywać i pływać grupowo dzięki temu wreszcie są widoczne.Myslałem ze to okres przyswajania sie rybek do nowego zbiornika.Dzis zauważyłem kropki :-( .Od niedzieli szykuje im zbiornik 220L ,boje się żeby mi nie pozdychały bo i tak muszę dokupic.Nie wiem teraz czy po wyklarowaniu się wody w nowym zbiorniku będę mógł je wpuścic?

Będę likwidował obecny 60L zbiornik,jak mam postapic?. Kiedy mam przenieść ryby z akwarium w ktorym pozostaną te wirusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znikną kropki jak długo czekać? Kiedy będą rybki wyleczone?. Tak tak czekam dwa tyg aż dojrzeje,dosadzam roślinki i planuje wnętrze.Chce dokupic korzeń i mchu oraz trawy by było pięknie :-). Tylko rybki coś chorują :-(

A co z krewetkami w moim aqwa? Nie zachorują? Jak na razie nie widzę oznak czy też kropek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temperaturę.Choc nie wiem czy nie zaszkodzi to red cherry.Jak na razie z 24 mam 26. Lekarstw nie kupiłem bo dzis dopuiero zauważyłem dziwne oznaki.Niestety mieszkam w angli i po jakieś lekarstwa wybiore się w sobotę,taka praca.

Co do krewetek to się kompletnie nie znam.Z ta temperaturą to też za szybko nie podnoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie temp. to jest tak że moja sześciesiątka jest z pokrywą i w dzień rośnie o koło stopnia a w nocy spada poniewasz swiatło się nie świeci.Więc wahania sa,dlatego moim następnym zbiornikiem jest zbiornik otwarty. Kupiłem coś takiego jak na zdjęciu.Pisze 5ml na 50L rozmieszać w 0,5L ciepłej wody.Wyjać filtr węglowy.Tak zrobiłem wlałem ale nie bardzo rozumiem kiedy i jaką dawke zastosować następnie

 

Właśnie wyłowiłem dwa martwe neonki :-(

post-17300-13685174346497_thumb.jpg

post-17300-13685174346773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...