Skocz do zawartości

Akwarium co i jak ? :)


Seba111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kilka lat temu miałem akwarium , w wieku 13 lat , nie dbałem o to ...

Ale teraz naszło mnie na akwarium... Mam czas , żeby się tym zająć oraz mam możliwość bardzo taniego kupna akwarium 160l od kumpla , bo go nie potrzebuje :)

Z tego co pamiętam mam jakąś pompkę zewnętrzną oraz grzałkę z tego starego akwarium , więc już coś mam :)

Powiedzcie mi teraz ile muszę mieć tak kasy , żeby kupić jakieś fajne rybki typu (neonki,gupiki itp.) jakieś kamyczki , roślinki fajne ewentualnie jakieś ozdoby . I coś żeby pozwalało mi utrzymać bardzo długo czyściutką wodę :)

Z góry dzięki za pomoc!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to, to wydaje mi się, że chciałbyś wymieniać w akwarium 100% wody. Pamiętaj, że tego nigdy się nie robi oraz nie myję się gąbki czy innych wkładów z filtra pod wodą z kranu.

 

Moje rady:

 

1.Pooglądaj zdjęcia baniaków i zobacz jakie Ci się podobają.

2.Dobierz odpowiedni biotop do twojego litrażu oraz wystroju jaki będziesz chciał tam stworzyć.

3.Zacznij czytać, aby nie popełnić błędów na własnym doświadczeniu.

 

A, co do ozdób to najczęściej wybiera się korzenie, łupki - cena około 50zł.

Na start akwarium licz około 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 160l Potrzeba będzie ok 40 kg piachu czy żwiru, Do tego kamienie i korzenie - jak się ma gdzie i czas - można zorganizować samemu. Pod podłoże - nawet ziemia z kretowisk - nic nie kosztuje.

Filtr - jak już zakładać to taki co podoła.

Grzałka - a jaka moc ?

Rośliny - jak się chce ogólne to można za parę zł mieć zarośnięte.

A ryby to w sumie najmniejszy wydatek jak się nie celuje w coś wyjątkowego. Chociaż przy 160l nawet 1 ławica neonów może sięgnąć 100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia z kretowin ? :)

Czytałem ten temat o zakładaniu i utrzymaniu akwarium i chyba dam radę na początku z waszą pomocą oczywiście :)

Kumpel ma te akwarium bez pokrywy niestety .. Ale za 50 zł to warto kupić , tylko trzeba uszczelnić w jednym miejscu , z tego co wiem to już ma nawet czym . Moje pytanie jest takie czy jak to uszczelni czymś to nie będzie miało później wpływu na rybki itp ?

Tak dużo żwirku ? :) Ile mnie wyjdzie za taki żwirek i jaki najlepiej kupić :)

No i pytanie z ciekawości ile mogę mieć rybek , żeby było tak im dobrze :)

 

Przepraszam , że tyle pytań ale bardzo mi się to spodobało i chce dobrze się opiekować nimi :)

Z pewnością będę mial jeszcze jakieś pytania , dlatego chciałbym móc polegać na jakiejś doświadczonej osobie :)

Wiadomo , że lepiej zapytać kogoś niech wytłumaczy niż przeczytać :P

 

Edit:

 

Mam wodę z studni oraz normalną z wodociągów , która będzie najlepsza ? Ta z wodociągów nie ?

I czy może być tak , że woda będzie nie dobra dla akwarium ?

Warto się upewnić przed zakupem , bo potem się okaże , że jakaś woda lipna albo coś i lipa będzie ;D

 

A co do grzałki to jutro znajdę :)

 

No i sory za głupie pytania :)

 

I czy mógł by mi ktoś pomóc w urządzeniu bardzo ładnego akwarium ? :)

Ja jak na razie jestem zielony , dlatego wolę , żeby mógł mi ktoś pomóc :)

No z wszystkim , bo ta pompa zewnętrzna może być słaba była w akwarium 60l wcześniej , grzałka też nie wiadomo jaka .

Jutro to muszę znaleźć i ogarnąć .

Ile tak wyjdzie za wszystko oprócz akwarium , a i niestety jest ono bez pokrywy tak jak wspominałem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do galerii na forum, popatrz na różne zbiorniki i oceń co ci się podoba. Prawie zawsze masz opis techniki danego akwarium. Jakie oświetlenie, podłoże, rośliny, ryby, filtracja, technika CO2.

Możesz założyć zbiornik stosunkowo niewielkim kosztem, a możesz wydać furmankę pieniędzy.

Na pewno nie unikniesz kosztów związanych z zakupem wydajnego filtra. Pompka (przypuszczam, że napowietrzanie) przy odpowiednim ustawieniu wylotu filtra jest zbędna. Grzałka z wbudowanym termostatem, lub termostat zewnętrzny.

Woda ze studni może się nadawać, pod warunkiem, że nie jest to studnia zasilana wodami powierzchniowymi i nie ma w okolicy nieszczelnych szamb (może być głębinowa). Ja też mam taką studnię na podwórku, ale wolę brać z wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać mi w skrócie co bym musiał posiadać , żeby wszystko sprawnie chodziło . Głównie mi chodzi co z jakiej firmy i jakie kupić :)

 

Znalazłem grzałkę 100 W, regulacja od 18-32 stopni .

filtr zewnętrzny 300l/h.

 

Tak to wygląda :

 

Dołączona grafika

 

PS.Leżało na strychu , ale się wyczyści oraz wyparzy i będzie dobre ;D

 

Edit:

 

Jakoś wody powinna być taka , według wodociągów .

 

http://www.rpwik.tychy.pl/pl,28,twardosc-wody.html

Sory za kolejny post ale nie mogłem edytować go ;/

 

Jaki polecacie żwir,odmulacz,szkorbak/czyscik do szyb ?

Grzałka 100W powinna dać radę , litr może JBL e900 ? Chodź jest on trochę drogi ;/

 

 

Luna: Poprawiłam rozmiar zdjęcia.

Regulamin, 6.5. - Grafika wklejana do tematu nie może być większa niż w rozdzielczości 1024x1024 pikseli.

Edytowałem. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...