Skocz do zawartości

Zamulonie wody pomocy!!!!


Pawciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich akwarystow, mam problem z woda a mianowicie zrobila sie mleczna i plywaja jakies biale nitki i nie wiem co mam z tym robic. Czy da sie to jakos unormowac czy jednak bede musial podjac sie restartu chociaz nie chcialbym tego za bardzo robic. Akwarium zostalo zalane 26 marca sprzedawca powiedzial mi ze rybki moge wpuscic po kilku dniach i tak zrobilem wyczytalem ze jednak zrobilem wielki blad poniewaz powinienem wpuscic je minimum po 2 tyg. Po zalaniu woda byla klarowna na drugi dzien zmetniala i po dwoch dniach juz sie wyfiltrowala i tak zostalo do 6 kwietnia najprawdopodobniej. 6 nie bylo mnie w domu wrocilem na drugi dzien rano i zobaczylem ze woda jest metna taka mleczna az nie bylo widac rybek i tapety z tylu. Filtr przestal dzialac wyjalem go przeczyscilem w wodzie z akwarium tak jak powinno sie robic. Wlozylem i zaczal dzialac. Wrocilem do domu po 15 woda troszke sie wyczyscila moglem juz rybki zobaczyc, podmienilem okolo 35% wody, ale do dzis woda jest mleczna,filtr musze czyscic teraz kazdego dnia bo sie zapycha. Boje sie o rybki nie wiem co mam robic:/ niby maja sie dobrze sa zwawe, roslinki wczesniej przycialem i rosna normalnie nowe listki wypuszczaja. Prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam z tym robic jestem poczatkujacym akwarysta zasugerowalem sie madroscia sprzedawcy ktory niby tak sie znal na akwarystyce... Po prostu koles mnie wykiwal, wydalem jak dla mnie sporo pieniedzy a jest lipa...

Akwarium 60l

-filtr hailea rp-200. Dowiedzialem sie ze jest za slaby i pewnie kupie aquaela FZN-2

-oswietlenie aquael deco light 9W, ale chce jeszcze dokupic 11W

-grzalka 75W, temperature mam 24 stopni

Obsada:

-2 kiryski nanusy

-2 brzanki wysmukle

-3 neonki diamentowe

-2 krewetki red cherry

- 1 glonojad zloty (albinos)

wszystkie rybki sa jeszcze male.

Pozdrawiam.

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem sprzedawca Cię wykiwał.

Przydałoby się zdjęcie, ale podejrzewam pierwotniaki.

Podmieniaj wodę co 3-4 dni po 15% objętości.

Po kilku dniach powinno być ok.

 

Jak kupisz nowy filtr, to przez tydzień nie wyjmuj jeszcze starego, niech chodzą oba.

Obsadę też masz kiepską, żeby nie powiedzieć złą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulle nawet nie mam czym teraz zrobic tych zdjec :/ jaka bys obsade proponowala ? i dlaczego uwazasz ze jest kiepska? sprzedawca powiedzial ze ta obsada bedzie ok niby...

 

Po 1 Dulle to kobieta.

A po 2 Zapoznaj się z regulaminem i go przestrzegaj, chyba, że lubisz "zbierać punkty". Takie jak ten: +1.

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mu wierzysz?

 

Kirysy są stadne. Ten instynkt, jeśli nie jest zaspokojony może być przyczyną stresu i nawet chorób.

Brzanki również są stadne. Mogą być agresywne wobec ryb mniejszych od siebie. Są bardzo agresywne jeśli trzyma je się w zbyt małej grupie.

 

Neony są ławicowe (trzymamy je minimum w grupie 10 szt jednego gatunku).

Zbrojnik w takim litrażu będzie chorował z ciasnoty, puchł itd.

Do tego strasznie brudzi wodę. Przy słabym filtrze może to mieć duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...