Skocz do zawartości

[25 - 30 - 33,8] miała być Azja...


ahr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ryby faktycznie masz chyba bardzo nieśmiałe. :)

 

Mam dwa pytania:

 

1. Co to za odmiana krypci rośnie w tym szkiełku (ma bardzo fajny kształt liści)?

 

2. Nie ma żadnych problemów z utrzymaniem w akwa tej draceny zwanej potocznie lucky bamboo? Niedługo zalewam małe szkiełko do którego będzie miało dostęp naturalne światło (wszystkie inne moje baniaczki stoją w piwnicy) i chcę w nim wykorzystać te rośliny w podobny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalę chyba ten korzeń to nie będą miały gdzie się chować.

 

Ręki sobie nie dam uciąć, ale jak sadziłem kiedyś te kryptokoryny to były chyba wendtii green i brown. Zielone są z Sokółki a brązowe ze Słubic.

A draceny rosną bez problemu, trzeba tylko jakiś stelaż podpierający dać, wiotką konstrukcję mają i z czasem zaczyna je giąć.

 

Zmniejszenie oświetlenia jak na razie wali okrzemkiem, spróbuję pokombinować z czasem świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z których Słubic?

Z tych koło Frankfurtu. ;)

 

 

Żeby nie było, to są i ryby w tym akwarium. Pewnie jakbym wrzucił jakiegoś ziela pływającego to wyłaziłyby chętniej, ale chcę pokazać, że na piachu z kulkami gt i 6W (a może nawet i 3W) na 30l da się zrobić trawnik z małego heńka.

 

 

Okrzemkom jak widać zmiana oświetlenia służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwilż idzie, zamów gdzieś albo poszukaj kogoś kto ma na oddanie za symbolicznego browara.

W tym akwarium w tej chwili nie ma chyba ziela które bym na miejscu kupił. Krypy ze Słubic i Sokółki, mały heniek i pogostemon helferi z Radomia, bucephalandry, mikrozorium, wątrobowiec i mech z Lubartowa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakby co to trawnik na 3W ledzie rośnie. :D Od czasu do czasu dodaję szczyptę potasu i carbo. Podłoże to piach z kulkami g-t.

Proszę:

gallery_8283_2_355768.jpg

 

A w lewym górnym rogu widać jak bucephalandra przymierza się do kwitnięcia. Fajnie, nie?

 

A danonki jak zwykle za korzeniem, one chyba po prostu patrzeć na mnie nie mogą... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to trawnik na 3W ledzie rośnie. :D Od czasu do czasu dodaję szczyptę potasu i carbo. Podłoże to piach z kulkami g-t.

Proszę:

 

 

A w lewym górnym rogu widać jak bucephalandra przymierza się do kwitnięcia. Fajnie, nie?

 

A danonki jak zwykle za korzeniem, one chyba po prostu patrzeć na mnie nie mogą... ;)

Ładna, wyrośnięta bucephalandra:)

Piękne te rośliny, trzeba czasu żeby podrosly i wyglądały okazale, szczególnie jak się kupuje badylka z 5cioma listkami:)

U mnie niestety wyrośniętych nie ma.

Też się na nią szykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ciekawe, bo ma te 5-8 listków i jakoś zakwitła. Nie daj się zmylić kryptokorynom. ;)

Więc jakby ktoś nie widział nigdy kwitnącej bucephalandry odmiany jakiejśtam, to proszę:

 

...oj dobra...chodziło mi,że ładna i wyrośnięta jak na 5-8 listków...wcale mnie kryptokoryny nie zmyliły, przecież każdy by to odróżnił...

No a kwitnie też fajnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...