Skocz do zawartości

[25 - 30 - 33,8] miała być Azja...


ahr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym się dokonało takie coś.
:arrow: Szkło: 40x25x25 - profil - niby około 25l;
:arrow: Filtr: VERSAMAX FZN-2, na dole kawałek (z 1,5cm) gąbki, keramzyt, wata na wierzchu;
:arrow: Oświetlenie: lampka Aquael'a z modułem 11W (6500);
:arrow: Ogrzewanie: grzałka Aquael'a 15W bez termostatu;
:arrow: Pomiar temperatury: termometr nana;
:arrow: Podłoże: mieszanka torfu niskiego i torfu wysokiego zwana potocznie ziemią do kwiatków, na wierzchu żwirek 0,8-1,4 (taki sam jak w 112 bo mi zostało :));
:arrow: Elementy drewniane: posiekane patyki bambusowe z Leroy Merlin;
:arrow: Flora:
- Lucky Bamboo - proste szt. 2 i pokręcony szt. 1;
- Cryptocoryne Wendtii brown;
- Hydrocotyle sp. japan;
- Rotala Rotundifolia Red - trzy szczepki chwilowo w oczekiwaniu na nurzańca;
- mech (chyba Java, nie znam się a nie chce mi się sprawdzać);
- czekam na Vallisneria americana mini twister...
:arrow: Fauna: chwilowo brak, początkowo zastanawiałem się nad Boraras Brigittae ze 6 szt (jakby się udało parametry zbić), teraz nie wiem czy się na bojku nie skończy.

Za szkło, oświetlenie, grzałkę, kryptokoryny i hydrocotylę - dzięki Agata :);

To tyle słowem wstępu, teraz foty:
2013-04-08-25-5front.png

2013-04-08-25-6bok.png

A tak powstawało:
2013-04-08-25-1ziemia.png

2013-04-08-25-2bambusy.png

2013-04-08-25-3bambusyi%C5%BCwir.png

2013-04-08-25-4zalane.png

E: Doszły mnie słuchy że się kolor ramek nie podoba więc zmieniłem. ;)

post-8283-0-02081300-1368635312_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo.
Plan taki jest żeby żwir przysypać liśćmi (jakieś takie cienkie bambusowe albo wierzbowe bym tu widział) to nie będzie tak świecił, tylko skąd ja je pod tym śniegiem wykopię?
Nurzaniec ma zagęścić lewą stronę, może jeszcze coś pływającego dać.
Czekam na filtry żeby zjechać z twardościami i rozważam jakąś armatkę torfową do zakwaszenia i zabarwienia wody.

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu skombinowałbym tło, czarne, ciemnobrązowe, lub ciemnozielone. Na niebieskim boraraski będą wyglądać dość dziwnie - jak w akwarium sklepowym ;p.

 

Same liście na dnie nie pomogą dużo. Musisz coś jeszcze mieć na tafli.

 

Akwarium stoi w świetle okna. Tak naprawdę poza zdjęciami i doświetlaniem roślin w szczycie nie ma sensu w ogóle włączanie światła. Spokojnie 2-3 godziny doświetlania w samo południe wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Akwarium ma miesiąc.
Mech w końcu zaczął rosnąć. Odbijają ze dwa zmarnowane przez pocztę nurzańce.
Bambusy zielone mają się chyba dobrze, w porównaniu ze stanem sprzed miesiąca chyba podrosły.
Kryptokoryny dają radę ale zarasta je glon, z tego powodu sporo hydrocotyli poszło do kosza.
Okrzemki zdobią szyby, całe szczęście pleśń z patyków dała sobie spokój.
Doszła pistia, jeszcze trochę rotali i kawałek alternanthery ze 112.
Rozpoczynam nawożenie potasem i leję ocet. Zobaczymy co z tego wyniknie. Aha, światełko świeci teraz z bocznej szyby.
Mieszkańcy: krewetka RC sztuk 1 i ślimak Anentome helena sztuk 1. Pozostała planowana obsada nadal w planach.

2013-05-08-25-1_front.png?psid=1

2013-05-08-25-2_bok.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawet kłamać nie umiesz. ;) Jest lipa a nie ładnie...

Chyba muszę jakąś obsadę zorganizować jednak bo jedna helenka i  krewetka to trochę mało.

NO3 - niewykrywalne, PO4 - 0,1. Nie ma się co dziwić że glony mają się dobrze.

Ale chociaż pistia ładne korzenie puszcza i mech całkiem przyzwoicie zaczyna wyglądać.

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dam aktualkę.
Wreszcie zaczyna mi się ten baniak podobać.
Zacząłem podawać sole. Glony normalnie chyba znikają w oczach wręcz (albo tylko mi się tak wydaje). Może coś z tego będzie.
Chyba muszę jakąś obsadę jednak skombinować.
 
2013-05-20-25-1front.png
 
201305202b.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zaczyna mi się ten baniak podobać.

No tak, a gdy ja powiedziałam, że jest ładnie to było: "Nawet kłamać nie umiesz" :D

 

Co do obsady to akwarium wygląda nietypowo i "orientalnie", zatem moim skromnym zdaniem najbardziej pasowałby tu jakiś ciekawy bojek.

Hmm, chyba się powtarzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjęła te krypcie ,przynajmniej ze środka bo zasłoni cały mech który ładnie rośnie :D.A jak się hydrocotyle rozrośnie to przykryje ładnie przód . 

Gdzie ta obsada ????.

No jakoś mnie ta hydrocotyle nie lubi chyba i rośnie jakby chciała a nie mogła. A w zwartki wierzę że wystartują w końcu jak w 112 i zarosną cały dół i zaciemnią akwa. A jak już ten nieszczęsny nurzaniec odbije i może się rozrośnie to chciałbym żeby zasłonił ten róg z filtrem.

A obsada to nie wiem, nie mam teraz jakoś czasu na to, może za miesiąc.

No tak, a gdy ja powiedziałam, że jest ładnie to było: "Nawet kłamać nie umiesz" :D

:lol:

Ale seryjnie, jakoś ostatnio nie moglem patrzeć na to szkło, tylko rotala rosła i glony. Jak dolałem azotu i fosforu to jakby z dnia na dzień wszystko ruszyło. Tylko glonów jakby mniej się zrobiło. Mech fajnie się zazielenił, wcześniej taki jakiś szary i nędzny był. W tym wyjątkowym przypadku na żywo wygląda nawet lepiej niż na zdjęciu.

A może to tylko dlatego że szybę umyłem..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W akwarium wczoraj zagościła w końcu obsada. Zakupione jako Boraras naevus, sztuk 6 ( w zasadzie 5,5 bo jedna jak zobaczyłem dopiero w domu jakaś taka pogięta trochę, więcej niestety nie mieli).

Ciężko zrobić im zdjęcie bo za szybkie są jak na mój aparat. Ale pocieszne, żywe adhd, wszędzie ich pełno.

gallery_8283_2_2261205.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę posprzątałem, poprzesadzałem, ostrzygłem mech... Miejsce znalazł tu pogostemon eksmitowany ze 112, doszedł mały heniek i lilaeopsis brasiliensis. I te resztki nurzańca dałem pod lampę może zacznie w końcu rosnąć.
Niestety przy ostatnich porządkach musiałem gdzieś zneutralizować jedną razborę bo zostało tylko 5 (w tym ta jedna pogięta).

2013-08-10-25-1_front.png

2013-08-10-25-2_bok.png

 

2013-08-11-25-2front.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...