Skocz do zawartości

[25 - 30 - 33,8] miała być Azja...


ahr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, Ty duży! To nasze żarcie! Gdzie z tym ryłem!? ;-)

 

gallery_8283_2_1464407.png

 

Za każdym razem jak wrzucę coś krewetkom to postanawia akurat właśnie tam sobie poleżakować.

 

W weekend jak mnie nie było musiało się jakieś szaleństwo w akwa dziać: kilka krewetek na szafce wokół i razborki coś nie mogę zlokalizować...

 

E: Jednak się znalazła. :)

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mała aktualizacja.

Moduł 11W dokonał żywota i został wymieniony na 6W Leddy Tube. Pół akwarium pogrążyło się w mroku. Za to na części oświetlonej mały heniek jakoś daje radę (szału nie ma, ale rośnie).

Do bojka dołączyły samice endlera i trochę narybku. Trochę je gania ale narybku nie chce jeść. :(

 

2014-06-30-25-1_front_zps34d0d003.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem go 5 czerwca. Wcześniej przez tydzień świeciła lampka biurkowa. Trochę mogło to heńka popsuć (nie ma lekko bo na tafli rzęsa i pistia).

Jakiejś tragedii nie widzę, co prawda zbiornik jest doświetlany słońcem z lewej strony.

Zwykły moduł lepiej oświetla akwarium, te ledy bardziej punktowo - najlepiej byłoby pewnie dać dwa moduły.

Ogólnie jakichś negatywnych rzeczy nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pamiętacie te kiełki "bambusa" z pierwszego postu? Trochę im się przez ten czas urosło. Moje lampka na biurko aktualnie wygląda tak:

2014-12-04-25-1_ca1420o15B01070_zpscdccd

 

@locdog: Ta "jedna co" to to coś, co nabyłem jako boraras naevus, użyłem dość dużego skrótu myślowego. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i to by było na tyle.
Stado endlerów zdewastowało akwarium, trzeba się było pozbyć (i endlerów i akwarium).
Na jego miejsce stanęła standardowa 30l, w wystroju zmian nie ma za dużo. Draceny są nowe, trochę mniej mikrozorium raczej tym razem będzie. Może trawnik z małego heńka urośnie?
 

25
2015-03-15-25-1_cao_zpsyqwknhig.png

 

30
2015-03-05-30-1_zpsev4ac0m1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Akwa ma już prawie 4 miesiące. Inwazję sinic ma prawie za sobą (chyba za długo dojrzewało ;), po wpuszczeniu bojka przestały atakować z taką zaciekłością).

Piasek jest chyba lepszy od sobexu, pH ciągnie tylko do 7,0 (a nic nie dodaję celem zakwaszenia).

Z nawozów czasami dodam kapkę carbo i potasu. Rośliny powoli rosną, nawet mały heniek daje radę przy tej lampce. Kryptokoryny tylko tak "w sobie" się trzymają, ale może to jeszcze nie pora na nie. Draceny dają radę, doszły teraz scindapsusy (i z nimi chyba będzie się wiązała kolejna wizja tego zbiornika, chociaż nie wykluczone że jednak większego).

 

2015-07-08-30-1_zpsy9d1bdax.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W porównaniu z poprzednimi wersjami jest na razie trochę łyso, ale od czegos trzeba zacząć - minie kilka miesięcy i znów będzie klimatyczny baniaczek. Pogostemon Helferi całkiem ładnie poprzednio wyglądały - w chwili obecnej najfajniejszy element całego akwa. Dracena Sandera w tego typu baniaczku to bardzo fajny pomysł. Sam kiedyś o czymś takim myślałem, ale moje akwa stoją w piwnicy, gdzie dochodzi niewielka ilość światła naturalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...