Skocz do zawartości

Obsada do 240l-300l oraz sprzęt i aranżacja


skalu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowy na forum otóż przymierzam się do kupna akwa 240l-300l mam 63l i niestety nie wystarcza. Gatunki jakie mogły by tam pływać to:

 

-malawi

-np. pielęgnice papuzie lub pawiookie jeśli takie akwa nie będzie dla nich za ciasne

-żaglowce skalary

i co do nich

budżet na osprzęt to 300-450zł jeżeli za mało to piszcie ale w akwarystycznym filtr chodzi po 350 a grzałka 300w na allegro za 3 dychy do tego na aranżacje mogę wydać ok 300zł więc pomóżcie. (najbardziej podobają mi się malawi ale bariera mogą z nimi pływać ryby tylko z Malawi) doradźcie co wybrać co najlepiej się prezentuje.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawiooka to amazonka, za duża minimum 450L

P. papuzia to mutant z chin nie polecam hodować jest wiele ładnych ryb o ciekawszych zachowaniach.

Pteropyllum scalare to też amazonka.

To ci proponuje Amazonke:

Wersja bw:

Skalar 2 pary

Ławica: neon czerwony lub jakiś bystrzyk/zwinnik

Na dno:

Kiryski: jakie chcesz i/lub otoski

Apistogramme, np. Kakadu harem 1+3

Albo Cw:

Jak wyżej tylko zamiast kakadu pielęgniczka ramireza

 

Budżet na osprzęt trochę mały, sam filtr będzie parę stów kosztował, proponuję JBL e1501, podłoże zależy czy chcesz rośliny czy bw czy jakieś inne biotopy niż zaproponowałem.

Oświetlenie: jak się zdecydujesz na biotop.

P.S.

Podaj parametry wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu podoba się inny wygląd czy biotop w akwarium. Mnie od zawsze urzekało Malawi i sam założyłem akwarium takiego typu.

 

Jeśli cię to interesuje to mogę wykonać mały kosztorys:

 

1.Filtr zewnętrzny Aqua-nova ncf 1200 (chinol, jak narazie działa bez zarzutu, woda czysta, cisza w pracy, deszczownia i wkłady w zestawie) - 110zł + przesyłka 20zł-nówki po 200zł.

2.Grzałka - 40zł

3.Filtr wewnętrzny Aquael fan3 plus - 80zł

4.Piasek kwarcowy - 30zł

5.Łupek serycytowy (70kg) - 20zł (tylko dzięki uprzejmości Pani na składzie kamienia) normalnie około. 60-70zł

6.Akwarium 240L - 200zł

7.Pokrywa Wromak 2x18W T8 - 120zł

8."Stolik pod akwarium" - 50zł (wykonane z krokwi pozostałych po budowie dachu)

9.Mata antypoślizgowa - 15zł

 

Czyli za całość (brakuje tylko ryb) wyszło około 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stolika spoko mój tata jest stolażem :P A co do malawi to ile i czy mógłbym do nichdać glonojada lamparciego???

PS THX za kosztorys

 

EDIT

 

ale jak ma być liczna ta ławica neonów żebym za dużo nie kupił i kiryski moge z 5 panda i 5 pstrych do tego jakiegoś zbrojnika??

 

Regulamin 6.2!

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakie to akwarium jest lub będzie? Bo różnica między 240, a 300 litrów to 60 litrów. Najlepiej podać wymiary po 10 cm długości czy wysokości może być dość istotne.

Następnie parametry wody PH i GH. dopiero wtedy obsada.

PS. W Malawi, żyje ponad 500 gatunków rybek i to jest mało? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...