Jump to content

Wystąpił problem po zrobieniu tak jak mi kazano


Recommended Posts

Witam , zrobiłem tak jak mi proponowano, że to dobre rozwiązanie .

Rada była taka, żeby na spód dać ziemię ogrodową ( już po wszystkich zabiegach ) , na to siatkę , żeby w razie czego oddzielić żwirek, no_i na to żwirek .

Zalałem akwarium powoli na talerzyk i teraz woda wygląda tak jak po zmąceniu błota w rzece, jest cała brązowa i nie chce opaść .

Filtr działa już 2 h i nic się nie zmieniło.

Czy to ustąpi czy wszystko do wymiany ? ;/

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem masz akwarium do wymiany bo ziemia ogrodowa nie nadaje się do akwa. Ale na początek nie napisałeś kto ci kazał i z jakiego powodu?

To po pierwsze a po drugie w ziemi ogrodowej mogą być różne substancje, które będą powodowały że woda będzie np. za kwaśna. Radzę ci wyłączyć filtr bo może się zatkać.

 

 

Bardzo bym prosił nie doradzać głupot!//lopezz

Link to comment
Share on other sites

Na forum, ale nie tym tak mi powiedziano żebym na spód dał ziemie ogrodową a na to żwirek a żwirek mam ten la strico, kupiony w sklepie akwarystycznym ( mój błąd, bo nie wiedziałem, że taki dawać to ogromna pomyłka, ale człowiek mądry po szkodzie ) .

 

Waszym zdaniem zacząć akwarium od początku lub co będzie dobrym wyjściem ?

Prawda jest taka, że teraz dużo poczytałem jak wszystko zrobić i podłoże mam o d*pe rozbić .. ;/

Link to comment
Share on other sites

Według mnie powinieneś podsypać żwir jakimś nawozem typu tetra plant i będzie lepiej niż ziemia ogrodowa poza tym mogą tam być niechciane substancje jeżeli oczywiście robisz to ze względu na rośliny sam tak mam :D
Link to comment
Share on other sites

Zrobiłeś coś nie tak jak być powinno - przy prawidłowym wykonaniu podłoża z ziemi nie ma prawa nic się dziać - może wystąpić chwilowe zmętnienie (niewielkie) i tyle - pełne skrystalizowanie wody następuje zazwyczaj po 12-24 godzinach - możesz zobaczyć jak wyglądała woda w moim zbiorniku po kilkunastu godzinach - akwarium postawione na podłożu z biohumusu (odpowiednik obornika) zalane o godzinie 23 - zdjecia robione nastepnego dnia >>> holenderskie-lorena-t48745.html

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...