Skocz do zawartości

Różne moce świetlówek


KK96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przetrząsnąłem cały internet i nie znalazłem odpowiedzi na następujące zagadnienie. Będę zakładał akwarium 72 l. Jedyny problem to oświetlenie. W akwarium będą 2 żaby szponiaste, toteż z roślinek będę wybierał te mocniejsze, głownie anubiasy i żabienice, może będę eksperymentował z innymi. Zamierzam zaopatrzyć się w taki oto zestaw: http://allegro.pl/dodatkowe-oswietlenie-do-pokrywy-60cm-1x24w-i3121789044.html Rozumiem, że ta świetlówka będzie świeciła razem z 15W montowaną fabrycznie w pokrywie. Nie wiem dwóch rzeczy: Czy można mieszać moc świetlówek? I czy szkodzi to że są one obie "w kupie" i tafla wody nie jest równomiernie oświetlona?Pomóżcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wynika że obie będą działać niezależnie co daje pole do manewru bo jeśli będzie zbyt mocne to którąś można włączyć tylko na część dnia. Moc należy do siebie dodać 15 + 24 = 39W 39:70=0,55W/l. Nie ma przeciwwskazań do łączenia z sobą kilku zwykłych świetlówek. Wzorowo świetlówki powinny być umieszczone na przodzie lub centralnie ale nigdy z tyły akwarium. Równomierne oświetlanie tafli nie jest konieczne. Na zdjęciu widać że druga świetlówka dołączana jest na przodzie akwarium a więc wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ta świetlówka będzie świeciła razem z 15W montowaną fabrycznie w pokrywie

Nie wiem czy zauważyłeś że zestaw składa się z;

Zestaw zawiera:

1. Statecznik elektroniczny 1x24W

2. Oprawki hermetyczne zintegrowane z przewodem (2 szt.)

3. Uczwyty mocujące świetlówke (2 szt.)

4. Przewód zasilający

5. Instrukcja podłączenia

A świetlówki w nim brak musiałbyś dokupić,a to już wydatek 40-50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...