Skocz do zawartości

Parametry wody


pawklu1473
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W niedzielę tj.17.03.2013 zalałem akwarium 63l. Po 2 tygodniach wpuściłem ryby

Temperatura 26 stopni, światło około 10 h dziennie, lampa T8 15W

Filtr chodzi 24h aqua el fan 1 plus

 

Podłoże: tylko żwirek bazaltowy

rośliny:

1. ECHINODORUS RUBIN

2. ANUBIAS BARTERA

3. ANUBIAS LANCETOWATY

4. ACORUS GRAMINEUS 2 szt.

5. ECHINODORUS BLEHERI 2 szt. Żabienica blehera

ilość roślin opisałem jako koszyki ( miały po kilka liści w koszyku )

 

Ryby:

Molinezja żółta 6 szt.

Kirysek 2 szt.

Glonojad Syjamski 1 szt.

Ryby z informacji sprzedającego mają około 2 miesiące średnio po 2-3 cm.

Wynik testów kropelkowych Sera w dniu dzisiejszym. Testy wykonałem po tygodniu od wpuszczenia ryb, jutro mam zamiar podmienić 20% wody

pH: 7,5 gH: 7 kH:7 NO2: 0, NO3: 0

 

Kilka zdań o roślinach.

Jak na razie rosną elegancko, są bujne, wypuszczają nowe liście, nie widzę żadnych zmian, które wskazywały by na niedobory.

Kilka liści ma dziury ( mam zamiar je usunąć jak zakupię nożyczki bo nie chcę tam wkładać ręki ). Liście były już takie przy zakupie.

Myślałem, że w sklepie były ślimaki, dlatego dobrze je umyłem przed sadzeniem. Stan tych liście się nie pogarsza mimo, że 4 dni temu wyjąłem z akwarium 2 małe ślimaki. W celu sprawdzenia czy jest ich więcej włożyłem do akwarium na 24h liść sałaty. ( nic się nie pokazało ). Rośliny niczym nie nawożę.

 

Kilka zdań o rybach.

Też mają się dobrze, karmię je regularnie na przemian: pokarm roślinny w płatkach oraz mrożonki.

Ryby są żywiołowe i zdrowe a w szczególności glonojad co jest dziwne bo pływa jak wariat i szuka jedzenia.

 

Pytania:

Czy robić podmianę wody jak parametry się nie zmieniły gdy robiłem pomiar przed zarybieniem ( ryby są 7 dni w akwarium )?. A jak nie to ile jeszcze poczekać ?

Czy glonojad się tak zachowuje z powodu braku pokarmu ( glonów ), rzadko kiedy usiedzi z pół minuty w jednym miejscu.( nie zauważyłem glonów na szybach )? Jeśli tak to jak temu zaradzić?

Czy stężenie NO3 nie powinno być trochę wyższe mimo, że rośliny rosną i są zdrowe?

 

Z góry dziękuję za wasze opinie i porady! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje i glonojad nie nadają się do tego litrażu.

Wiem jak podrosną to przełożę je do akwarium 250l ( akwarium już kupiłem ) lub oddam do sklepu gość chętnie je odbierze.

Proszę o pomoc odnośnie pytań:

 

Czy robić podmianę wody jak parametry się nie zmieniły gdy robiłem pomiar przed zarybieniem ( ryby są 7 dni w akwarium )?. A jak nie to ile jeszcze poczekać ?

Czy glonojad się tak zachowuje z powodu braku pokarmu ( glonów ), rzadko kiedy usiedzi z pół minuty w jednym miejscu.( nie zauważyłem glonów na szybach )? Jeśli tak to jak temu zaradzić?

Czy stężenie NO3 nie powinno być trochę wyższe mimo, że rośliny rosną i są zdrowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...