Skocz do zawartości

Diversa Led Intenso 21.6W


małoś86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem obnażyć trochę ten produkt.

Jeśli komuś nie zależy na estetycznym wyglądzie "lampy", to może sobie takie cudo zmajstrować za 100zł.

Ja kupiłem gotowca z lenistwa no i ładniej to wygląda od samoróbek.

Filozofii brak, zasilacz, 1.6m taśmy led smd 5050 zimna biała 6500K, wyłącznik chermetyczny, ładna listwa (profil) aluminiowa, zatyczki do tej że listwy i uchwyty do szyby.

Cena takiej lampy 189zł. Więc nie wiem czy za 89zł warto rzeźbić, szukać profila, kombinować zatyczki, uchwyty. Do tego do elektronicznego po taśmę i zasilacz. Nie wiadomo czy by to wszystko było na miejscu+ czas i paliwo i nigdy nie wiadomo co by z tego wyszło.

 

Lampa wygląda ładnie, idealna do odkrytego akwarium. Rozkładamy uchwyty i zakładamy na szyby, ma działać.

Producent oprócz temperatury barwowej nie podaje innych danych diod. Na oko widać że są to diody smd5050, czyli 3 diody w jednej obudowie. Forumowicze marudzą że co nam z watów skoro nie podają lumenów itp.

Zerknąłem do karty katalogowej producenta samej pojedyńczej diody jaką kupujemy w sklepie elektronicznym z pudełeczka na sztuki.

 

temperatura 6500K

światłość 5000-6000mcd(milikandeli)

strumień świetlny 14-16 lm

Kąt 120 st

W listwie mamy 90 diod co maksymalnie daje nam 1440 lumenów z takiej lampy ja mam zamiar dołożyć trzeci pasek żeby było jaśniej.

A teraz największy przypał. A mianowicie po 4 danich użytkowania spalił się zasilacz, jakaś mega chińszczyzna niby 2A, a grzał się jak piec. Ale byłem na to przygotowany ponieważ jakiś internauta narzakał na trzykrotnie spaloną lampę, wymieniali mu i się paliła po kilku dniach. Może się nie znał i nie wiedział ze to zasilacz, tego nie wiem. Ja lampy nie oddaję na gwarancję bo kupiłem ją wysyłkowo i nie kalkuluje mi się odsyłanie itp. Najprawdopodobniej przysłali by z takim samym lipnym zasilaczem. W spalonym zasilaczu eksplodował kondensator i spaliła się dioda "szotkiego". Naprawiłem dziada, ale dla bezpieczeństwa już go nie podłączam. Z racji zamiaru dołożenia trzeciej taśmy dokupię odpowiednio mocniejszy zasilacz i będzie świcić :)

A dla bardziej wymagających w karcie katalogowej diody podają też charakterystkę długości fali światła, ale nie wiem jak to przełożyć na język pisany.

Ogólnie lampa ładna, ale z baniastym zasilaczem . No chyba że w nowszych modelach go zmienili. Napisałem do producenta o tym zasilaczu, ciekawe co i czy w ogóle odpiszą.

Pozdrawiam.

 

Żeby nie było że ktoś mnie wynajął do napisania tego posta. Napisałem go też na innym forum. W sumie to na forum sklepu z którego kupiłem lampę. Sam szukałem info na jej temat i nic nie było oprócz 2 postów tego kolesia co pisał że to gów.. bo się mu 3 spaliły. Ja napisałem coś więcej i mam nadzieję że komuś to pomoże. Na poprzednim forum nie napisałem tego epilogu. Przepraszam;P

 

edytowałem błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...