Skocz do zawartości

Obliczanie soli w gramach


Martusia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, prosiłabym was o pomoc, ponieważ zachciało mi się samej mieszać nawozy i im więcej czytam tym mniej wiem, na dodatek nigdzie nie pisze jak wymieszać wszystkie "proszki" razem i ile gram dać do jednego woreczka, żeby później wymieszać w wodzie 500ml.

Bo na przykład na allegro można kupić symfonie złota i pisze tam żeby rozpuścić w wodzie 500ml i podawać 1ml na 50l ja właśnie chciałabym tak samo zrobić, tylko nie wiem ile gram trzeba odmierzyć.

Kupiłam specjalnie wagę i:

- Kwas Borowy

- Siarczan Magnezu

- Siarczan Potasu

- Chelat Żelaza

- Chelat Manganu

- Chelat Cynku

- Chelat Miedzi

- Diwodorofosforan Potasu

- Sorbinian Potasu - Sorbinian potasu E 202 służy jako środek konserwujący płynne nawozy akwarystyczne, które chroni przed grzybami i pleśnią. Należy stosować razem z kwasem askorbinowym E 300, który zakwasza nawóz i zapobiega rozwojowi bakterii.

- Kwas Askorbinowy - Kwas askorbinowy C6H8O6 (witamina C), służy jako środek konserwujący płynne nawozy akwarystyczne. Zakwaszając nawóz zapobiega rozwojowi bakterii, niestety nie chroni przed grzybami, pleśnią dlatego należy stosować razem z sorbinianem potasu.

 

 

Może mi ktoś doradzić jak wymieszać to w całość (ile gram każdy) żeby później szło rozpuścić całość w 500ml wody destylowanej i dozować 1ml na 50l.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Kalkulatory też już przerabiałam i nic mi nie wychodzi, np. ten: obliczenia-soli-kalkulator-zulixa-t56487.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...