Skocz do zawartości

[86,4L] Apistogramma cacatuoides WF


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary 75x36x32cm
Filtracja Aquael Fan 1 Plus- planowana zmiana na Circulator 650/ Aquael Fan 2 plus
Oświetlenie 14W E27 6500K (świetlówka kompaktowa) Zamontowane dosłownie na środku pokrywy
Podłoże Torf przykryty piaskiem

Flora:Ceratophyllum demersum
W planach Hydrocotyle leucocephalacotyle i jakiś Echinodorus

Fauna
2+0 Apistogramma cacatuoides WF
7sztuk (5 nominatywnych i 2 albino) Corydoras paleatus

2 samce Apistogramma kupiłem jako "parkę". Niestety teraz muszę czekać do końca maja na 2 panienki. Ostatecznie zostawie sobie 1+1

Ryby podczas kończenia aklimatyzacji - przeławianie do docelowego zbiornika
post-770-13685174312581_thumb.jpg
post-770-13685174313142_thumb.jpg

W akwarium :)
post-770-13685174313664_thumb.jpg
post-770-13685174314252_thumb.jpg

Zbiornik
post-770-13685174314794_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik był kiedyś domem dla dobranej parki N. leleupi

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Gdy samiczka zmarła śmiercią tragiczną (inny wątek, więcej nie musisz wiedzieć :P) długo nie mogłem zdecydować się co zrobić z tym baniakiem. Zakupiłem ta świetlówkę, bo nagle zachciało mi się muszlowców, a u nich (jak to w baniakach Tanganickich) ciepła barwa średnio pasuje.

 

Z czasem odpuściłem sobie muszlowce bo gorycz po utracie ukochanych Neolamprologus była tak duża, że nie chciałem (póki co) bawić się w wielkie jeziora... A świetlówka została...

 

Sprawdzałem i temperature ciepłą, lecz przy takiej herbacie jaką robi jeden z korzeni ta temperatura barwowa, którą mam aktualnie wydaje się najrozsądniejsza (pod względem odbioru optycznego, jak i upodobań roślin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kontrast na monitorze ustaw na naturalny, bo masz przeostrzone barwy widocznie :].

 

Jakakolwiek ciepła świetlówka nadaje się jedynie na wieczór w takich akwariach, bo minimalna herbata w połączeniu z niską temperaturą barwową uniemożliwia jakiekolwiek obserwacje bez męczenia oczu. A o zdjęciach to już w ogóle można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było znaleźć kompakta Daylight, a co dopiero jakieś wymysły :P.

 

Na żywo inaczej to wygląda, ale coś czuje, że masz źle ustawiony monitor, bo ja żadnej białej plamy nie widzę.

O ile dobrze pamiętam to w LM jest 5500. Będę tam jutro to zobaczę.

 

 

EDIT

 

Co do 5500 to nie było, ale były inne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda wydaje sie brązowawa (bo taka jest- korzenie barwią), a roślinki są soczyście zielone.

W przypadku barwy ciepłej woda będzie sie wydawać pomarańczowa, a same roślinki żółtawe. Moim zdaniem na żywo jest bardzo dobrze.

Tak też to oceniam, dlatego nie bardzo wiem po co ta dyskusja z ProAqua ;)

 

A żeby nie było,baniak z hydrocotyle nabrał wyrazu,jednak tak jak pisałem na Chacie,dałbym jej więcej przy dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...