Jump to content

Pierwsze krewetkarium


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. Chciałbym założyć swoje pierwsze krewetkarium i tu nasuwa się kilka pytań co wybrać?. Czy dobrze wybrałem poszczególne podzespoły do kostki. Chciałbym także dowiedzieć się ile potrzeba światła w takiej kostce czym nawozić i czy potrzeba co2?. Poniżej przedstawiam to co mam zamiar kupić. Na początek wybrałem krewetki Red Cherry jako mieszkańców. Dodam że wszystko chcę kupić u jednego sprzedawcy żeby nie płacić krocie za wysyłki.

 

http://allegro.pl/krewetkarium-shrimp-s ... 51661.html

Do tego chcę dokupić filtr http://allegro.pl/aqua-nova-filtr-kaska ... 16278.html zamiast tego z zestawu. Dodatkowe oświetlenie http://allegro.pl/aquael-oswietlenie-do ... 44608.html razem było by 22W. Ne wiem tylko czy nie za dużo będzie, ale chciałbym mieć trawnik z małego heńka i obsadzony korzeń mchem java.

Taką grzałkę http://allegro.pl/super-grzalka-z-termo ... 78017.html bo ta z zestawu to lipa. I takie podłoże http://allegro.pl/aqua-art-shrimp-sand- ... 26315.html tylko nie wiem czy tyle wystarczy?. Bardzo proszę wszystkich o rady.

Link to comment
Share on other sites

A po co Ci zestaw skoro filtr, grzałkę i oświetlenie chcesz kupić oddzielnie?

 

EDIT:

Znajdź gdzieś szklarza żeby skleił Ci taką kostkę i będzie dużo taniej. Będziesz miał kasę na lepszy filtr i grzałkę.

Link to comment
Share on other sites

Akurat ten zestaw mi się podoba, do miasta mam daleko około 30km i nie wiem czy mi ktoś taka kostkę sklei, raz pojechać szukać później jechać po odbiór już mam 40zł w plecy. Oświetlenia nie chcę zmieniać tylko chce drugie takie samo dołożyć. Filtr z zestawu wezmę do swojego starego akwa. Wiem że kaskada fzn jest lepsza ale jej wymiary dobijają i nie zmieści mi się wtedy kostka do szafki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...