Skocz do zawartości

112l- Czy taka obsada będzie dobra?


Czyz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przygotowuje się do restartu mojego baniaczka 112l (aktualnie malawi). Chciałbym zrobić akwarium typowo roślinne. Wymyśliłem taką obsadę:

Razbora Klinowa x20

Pielęgniczka Ramireza 1+1

Kirysek Panda x6

Prętnik Karłowaty 1+3

 

Czy taka obsada będzie dobra do akwarium 112l?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czytałem, że Pielęgniczki powinny mieć drobny żwirek, lub piasek jako podłoże w akwarium. Raczej nie chciałbym mieć piasku w akwarium ( trochę mi już zbrzydł). Czy żwirek 2-5 mm będzie odpowiedni? Jeśli nie jakie rybki jeszcze polecacie zamiast ramirez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij najpierw od sprawdzenia i podanie parametrów wody PH i GH.

(Testy, strona internetowa lokalnych wodociągów lub telefon do firmy dostarczającej wodę.)

Polecam, także temat: projekt-101-obsad-biotopowych-dla-112-litrow-t48395.html

Jeśli zdecydujesz się na pielęgniczki, kiryski itp. to najlepszym podłożem (wręcz koniecznym) będzie piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GH-8

KH-7

PH-8

Parametry mierzyłem sam, bo o dziwo na stronie wodociągów nie było podanych żadnych informacji. Czy jak żwirek będzie miał mniejszą granulacje to nada się? (1-3mm). W opisie rybki wyczytałem, że "Jako podłoże może być zastosowany drobny żwir o ciemnym kolorze".

Korzystając z tematu o biotopach zdecydowałem się na taką obsadę:

20-25 Razbora Klinowa

1+2/3 Prętnik Karłowaty

6-9 Bojca Wspaniała

Uparłem się na to, aby nie było piasku w akwarium (nie podoba mi się piasek+ rośliny) więc znalazłem czarny żwirek 1-3 mm. Będzie odpowiedni? Nie będzie ranił rybek?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ogólnie żwir ma średnice większą niż 2 mm, a piasek do 2 mm... ale mniejsza o szczegóły.

Wydaje mi się, że granulacja 1-3 mm jeśli nie ma ostrych krawędzi będzie w tym przypadku OK.

Czy ciemny czy jasny to też temat na długą dyskusję... a moim skromnym zdaniem to nie, aż takie ważne.

PH jest lekko do zbicia ale to, da się zrobić.

Co do obsady musisz zrezygnować z Bocji Wspaniałej, bo ta ryba wymaga akwarium od 650 litrów...

akwariowi-giganci-sprawdz-czy-nie-wdepnales-t51253.html#p460875

Dlatego lepiej pasowała by np. Bocja Karłowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Chyba jednak zrezygnuje z rybek na dno. Bocje Karłowate nie specjalnie mi się podobają. Jeszcze takie pytanie czy prętniki nie będą skubały krewetek takich jak Red Cherry czy Crystal Red? Wiem, że Amano raczej za duże,aby zaczepiały je, lecz te krewecie też mi się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...