Skocz do zawartości

Nawożenie solami a krótki wyjazd


Corvus Albus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem jakiś czas temu nawozić solami i czeka mnie pierwszy wyjazd, nie będzie mnie dokładnie cztery dni. Za bardzo nie mam komu powierzyć nawożenia w tym czasie, stąd moje pytanie - czy lepiej podać w dniu wyjazdu dawkę czterodniową, czy też lepiej na taki okres czasu po prostu wstrzymać podawanie soli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W metodzie EI nawozy są zawsze przedawkowane więc nie powinno być z tym problemu lecz po powrocie powinieneś jak najszybciej zrównoważyć poziomy.

Ja oceniam, że nie ma znaczenia, przy takim okresie czasu czy dasz dawkę 4-dniową czy też nie dasz wcale i po powrocie uzupełnisz. Różnica jest tylko taka, że po powrocie zrobisz dużą podmianą jak przy EI i uzupełnisz poziomy albo zrobisz testy i uzupełnisz poziomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że ile akwarystów, tyle opinii. Może faktycznie w dniu wyjazdu rano zaaplikuję dawkę dwudniową, a w dniu przyjazdu zobaczę jak się sprawy mają i ewentualnie też podam dwudniową. W każdym razie dzięki wszystkim za niespodziewanie duży odzew i pomoc. Zdam jeszcze raport czy coś się zmieniło po powrocie, chociaż przeczuwam, że różnice mogą być niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie całą sprawę podsumować. Byłem w kwietniu na dwóch czterodniowych wyjazdach. Za pierwszym razem podałem przed wyjazdem i po powrocie dawki dwudniowe, za drugim razem dawkę czterodniową przed wyjazdem. Różnice były przy kryptokorynach - po pierwszym wyjeździe ich liście niemal się rozpuściły i teraz wypuszczają je od nowa, po długim ładnie odrosły. Niemniej wątpię, żeby to zależało od zastosowanej metody, raczej dawki za pierwszym razem były jeszcze nieustabilizowane. Lepiej widać zagadnienie po ludwigiach - po obu wyjazdach zauważyłem zdecydowany przyrost. Tak więc po samodzielnym przetestowaniu skłaniam się ku opinii Łorena, że w tej sytuacji każde rozwiązanie jest w porządku.

 

Zamykam. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...