Skocz do zawartości

Obsada - 49l


Divester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium 49-litrowe. Pewnikiem w nim są razbory klinowe, oprócz tego chciałbym tam trzymać platki lub gupiki. Jest też drugie rozwiązanie - razbory + któreś z pielęgniczek lub harem prętnika karłowatego. Które z pielęgniczek najłatwiej dostać w sklepach, które z nich najbardziej nadają się do tego zbiornika i w jakiej mniej-więcej są one cenie? To samo pytanie jeśli chodzi o prętniki.

 

Chętnie wysłucham też innych propozycji obsady, jednak oczekuję w nich razborek.

 

 

Wymiary akwarium: 52x32x30

 

Parametry:

PH - 7,6

KH - 6,6

GH - 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nieco za wysokie ph jak dla razbor. One wolą kwaśne Ph, lub chociaż obojętne.

 

Osobiście nie łączyłabym gupików/płatek z razborami, w takim akwarium bo zrobi się jeden wielki misz masz. Najlepiej zostawić sobie jedną porządną ławicę. Dodatkowo razbory wolą jednak wyższe temperatury.

Akwarium za małe na prętniki.

Pielęgniczki nie pasują/ złe parametry, za małe akwarium.

 

Może dodaj sobie krewetki na dno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie wiem dlaczego piszesz o zostawieniu jednej porządnej ławicy, skoro platki i gupiki żyją w haremach.

Owszem, zwykle trzyma się kilka lub więcej sztuk.

Może źle się wyraziłam, chodziło mi o to, by w takim akwarium zostawić jedną dużą ławicę jednego rodzaju ryb, zamiast mieszać dwa gatunki.

No ale to tylko moje zdanie i moja rada.

 

Pamiętaj że razbora potrzebuje pH około 6-6.5

 

Zawsze możesz dorzucić tam bojownika jako gwiazdę baniaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...