Jump to content

Obsada - 49l

Divester
 Share

Recommended Posts

Posiadam akwarium 49-litrowe. Pewnikiem w nim są razbory klinowe, oprócz tego chciałbym tam trzymać platki lub gupiki. Jest też drugie rozwiązanie - razbory + któreś z pielęgniczek lub harem prętnika karłowatego. Które z pielęgniczek najłatwiej dostać w sklepach, które z nich najbardziej nadają się do tego zbiornika i w jakiej mniej-więcej są one cenie? To samo pytanie jeśli chodzi o prętniki.

Chętnie wysłucham też innych propozycji obsady, jednak oczekuję w nich razborek.

Wymiary akwarium: 52x32x30

Parametry:

PH - 7,6

KH - 6,6

GH - 8

Masz nieco za wysokie ph jak dla razbor. One wolą kwaśne Ph, lub chociaż obojętne.

Osobiście nie łączyłabym gupików/płatek z razborami, w takim akwarium bo zrobi się jeden wielki misz masz. Najlepiej zostawić sobie jedną porządną ławicę. Dodatkowo razbory wolą jednak wyższe temperatury.

Akwarium za małe na prętniki.

Pielęgniczki nie pasują/ złe parametry, za małe akwarium.

Może dodaj sobie krewetki na dno?

. Nie wiem dlaczego piszesz o zostawieniu jednej porządnej ławicy, skoro platki i gupiki żyją w haremach.

Owszem, zwykle trzyma się kilka lub więcej sztuk.

Może źle się wyraziłam, chodziło mi o to, by w takim akwarium zostawić jedną dużą ławicę jednego rodzaju ryb, zamiast mieszać dwa gatunki.

No ale to tylko moje zdanie i moja rada.

Pamiętaj że razbora potrzebuje pH około 6-6.5

Zawsze możesz dorzucić tam bojownika jako gwiazdę baniaka ;)