Skocz do zawartości

Glony...


stasiu98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z glonami już od dłuższego czasu, lecz ciągle nie mogę dojść od czego się pojawiają. Są to nitki na szybach, kamieniach i roślinach (zielone, a więc myślę, że to nitki. Niestety nie mam ich zdjęcia, ponieważ robiłem generalne czyszczenie). Drugim problemem jest glon, którego jeszcze nie poznałem... Znajduje się przy samym podłożu, osadza się na mojej glosostigmie, przez co niszczy jej atrakcyjny wygląd... ( zdj. w załączniku, niestety jakość słaba, ponieważ robione telefonem

 

Pojemność : 25l

Niestety nie robię testów, póki co nawożę tylko co2 (z bimbrowni) bez potasu ;/. Wystartowałem dopiero 2 tygodnie temu. Podłoże aquatic nature pro soil.

Oświetlenie : zwykła żarówka 13 w 2700k ;// (niedługo kupuję nową)

Filtruję jakimś zwykłym filtrem : at-f300 ( akwarium zabrałem bratu bo nie dbał ;p )

 

Proszę o pomoc w likwidacji tego g***a, ponieważ już 3 razy musiałem restartować zbiornik, lecz tym razem wszystko non stop czyszczę i staram się utrzymać porządek ; )

post-16528-13685174248422_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same nawożenie. Nie musi nawozić. Musi mieć odpowiednie stężenia no3 i po4 w wodzie.

Powiem szczerze że nie bardzo rozumie sens tego posta :? . Jak to nie musi nawozić ? A NO3 i PO4 to nie nawóz ? We wszystkich aktywnych podłożach czy to Soil czy Amazonia zalecane jest podawanie Potasu od samego początku. Sam stosuję Pro Soil i nie zgodzę się że nawożenie pełną gamą nawozów nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację.

 

Jeśli po4 i no3 jest produkowane w odpowiednim tempie w akwarium i stosunkach, to podmianami zredukujesz nadmiar. Jest to dość trudne. Nawozisz wodą z kranu, w której także są pierwiastki.

 

W podłożach z nawozem już masz nawóz, który jest oddawany stopniowo do słupa wody. Boję się takich podłoży. Jeżeli oddają prawidłową ilość nawozów, to rewelacja. Więcej nie powiem, bo nie mam doświadczenia z takimi podłożami. Stosuję ziemię i dostrzegam jej wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...