Skocz do zawartości

[30l] - świerzaka/amatora ... - mała aktualka


red007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś popełniłem (to znaczy dziś wystartowałem)

akwa1.jpg

Roślinki od Sławek121 (dotarły, pozdrawiam ;):
- hydrocotyle sp. japan (na razie pochowana ;)),
- hemianthus calitrichoides,
- hemianthus micranthemoides,
- eleocharis acicularis,
- trochę mchu,
Rosną sobie na JBL Aquabasis Plus + grys 2-5 bazalt, świeci na nie 2x8W T5 6400K i 8500K.
Na razie tylko PLANTA GAINER Carbo 1xdziennie.

Zwierzaki:
10x RC, 3x Yellow, 3x Orange, 2x Tiger, i 3x White Pearl.
2+3 Pawie Oczka.

Sprzęt:
Optiwhite,
AquaClear 30 + standardowe wkłady (oprócz węgla aktywnego),
Grzałka 50W - chińczyk, ale malutki (15 cm).

Strasznie się ciężko sadziło małego Henia, co umieściłem pincetą w podłożu wychodziło zaraz jak puściłem pincetę. Może mam złą pincetę, bo ma na końcu ząbki (ale chyba wszystkie mają...). A może to brak wprawy.

Na razie mam parametry (JBL Easytest):

NO3 - 0
NO2 - 0
GH - 4 - 7 stopni
KH 6 - 10 stopni
pH 7,6 - 8,0

Do odstanej kranówy doszło 5l demoralizowanej.

Edytowane przez red007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne koleżanki i koledzy, dziś zrobiłem testy i wyszło mi GH poniżej 3 st. a KH około 3-6 (na testach paskowych).

Do tego duże pH 8-8,4.

Na razie jest na starcie więc nie wiem czy się przejmować czy czekać na rozwój sytuacji. Mógłbym dodać sody, ale nie wiem czy na obecnym etapie się w to bawić.

Czy dodawanie easy carbo obniży pH (zdaje sobie sprawę, że co innego CO2 a co innego węgiel)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i trochę zarosło, dziś była pierwsza poważniejsza przycinka, bo mchy zaczęły za bardzo szaleć i zacieniały niższe rośliny.

Duży henio w niektórych miejscach dosięgnął tafli wody więc też go trochę przyciołem.

Niestety eleocharis stoi w miejscu :( Pojawił się także brązowy nalot, ale na razie nie jest to jakiś problem.

Mam też dwa wężyki z powietrzem (na potrzeby leczenia ospy) oraz CO2 (z którego na razie nie korzystam), i przeźroczystych zrobiły się baiałe, czy są jakieś które zostają przeźroczyste?

 

 

Do obsady doszło 11 'przecinków' ;) gupika, ale za to wszystkie dorosłe poszły do zbiornika szpitalnego, ciągle walcze z ospą.

 

 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...