Skocz do zawartości

biały szlam na dnie i na szybach


dorotajotem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem u Was od dzisiaj.

 

Akwarium założyłam ok 2 m-ce temu w/g wskazówek uzyskanych w sklepie czyli:

zbiornik 45 l, żwirek, filtr, roślinki 4 rodzaje zlane zostały wodą zródlaną kupioną w bańkach po 5 l.do wody po otwarciu dodałam odpowiednią ilość soli zakupionej w tym samym sklepie. Po ok 10 dniach, gdy woda się ustała wpuściłam najpierw 1-go dnia gupik jeden samiec + dwie samice, 8 neonek. za trzy dni

2 rozborki+dwa mieczyki+dwie molinezje, za dwa dni 2 Kiryski+jeden glonojad.Wszystko było w porządku.

Pierwszy raz wodę zmieniłam po ok 2 tygodniach w ilości 10l nowej , odstanej, słonej.Nadal wszystko w porządku ,a oświetlenie Halogen 20 z lampki. Po miesiącu urodziły się 4 gupiki/chyba tyle ich jest/,zdechła molinezja wlazła do muszli i się udusiła. Po tygodniu pojawił się biały szlam na dnie zachodząc na szyby od tego czasy trzy razy zmieniałam wodę i nic pojawia się nadal.Może ud mi się załączyć zdjęcia choć ten problem mam nie tylko ja i zdjęcia są na forum w tytule " biały szlam w akwarium i zdychające ryby"

POMOCY :(

Dorota

Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego ze muszle już wyrzucone , wodę ? tak mi powiedziano w sklepie, obsada, taką wyczytałam na forach.

Akwarium 45 l ...., ale przecież już wszystko napisałam. Nie pisałam jedynie o grzałce bo jej nie ma tam gdzie stoi akwarium do 25 maja jest stała temperatura 25 stopni.

Dorota :cry::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, akwa za krótko dojrzewało bez ryb.

Skutki takiego braku równowagi mogą być odczuwalne nawet przez pół roku po zalaniu.

Po drugie masz złą obsadę co znów miesza Ci w parametrach.

Po trzecie przydałoby się zdjęcie.

Bez tego trudno będzie coś powiedzieć więcej.

Ile wody podmieniasz?

Pleśń to częsta rzecz w świeżych akwariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...