Skocz do zawartości

Zdychający narybek


kamilp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam narybek mieczyka gupika platki w zbiorniku 45l.Przez jakiś czas było wszystko ok, podmianki co tydzień ok 20% odstanej wody, co zauważyłem kilka dni temu zaczął mi padać narybek, zdychają młode mieczyki.Nie wiem dlaczego , możliwe że to przez to że wpuściłem do akwarium młodego glonojada z ogólnego zbiornika który prawdopodobnie jest chory-ma albo infekcje przewodu pokarmowego lub jakiegoś pasożyta, zresztą jak wszystkie glonki tylko one nie miały kontaktu z narybkiem. Co tu zrobić ? Albo mogłem te nicienie przynieść też z mrożonką którą karmie narybek.Wcześniej nic mi nie zdychało.Co zrobić ?

Wczoraj podałem levamisol 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że to nicienie?

Levamisol nie jest na wszystko. Do jego podawania też są potrzebne odpowiednie parametry wody.

Gdy masz pH powyżej 7 z Levamisolu robi się "kisiel" i zatyka rybom skrzela przez co je dusi.

Do kuracji tym lekiem potrzebna jest woda kwaśna i należy pamiętać, że lek sam w sobie również zmienia pH wody(podnosi), dlatego podczas jego podawania powinno się kontrolować parametry wody.

Ile podałeś tego leku na ile L wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ml/30litrów.No ja mam ph 7,5-8 ,gh 20 podałem tez capifos narybkowi , a levamisol który podałem glonojadom to wszystkie glonojady mi zdechły.Co ja mam zrobić ?Nie wiem czy to nicienie nie umiem tego zbadać i nie mam jak, podałem levamisol profilaktycznie.Zaczęło się od tego że glonojady w ogólnym mi napuchły niektóre, przełożyłem je do osobnego zbiornika a jednego z nich do narybku , narybek był ok a po pewnym czasie zaczął mi zdychać bardzo dużo, glonojady też wyzdechły wszystkie , do ogólnego nic nie lałem, podałem im aby pokarm namoczony w levanisolu, dlatego bo gupiki miały takie dziwne odchody, część jasnych część normalnych więc podałem im w pokarmie. Co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levamisol jest szkodliwy dla częśći zbrojników, reagują tak jak Twoje (puchną).

Levamisolu nie miesza się z innymi lekami, czy to w pokarmie czy jak dodajemy do wody jako kąpiel.

pH powyżej 7 czyli można powiedzieć, że sam załatwiłeś wszystkie ryby...

Ja bym proponował Ci podmienić 50% wody, podnieść trochę temp. podać trochę soli akwarystycznej. I czekać.

Nie mam wiecej pomysłów bo przytrułeś lekami ryby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...