Skocz do zawartości

Czy wędkujecie?


szak123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam łowie na sportowo i nie wyobrażam sobie zjeść rybę, którą złowię, ale każdy ma swoje racje ;)

 

Jaki wynik mieliście? Przynajmniej powędkowane w słusznym celu ;-)
Jeden karp pełnołuski (5,27 kg), a poza karpiem to nieliczącego się do zawodów węgorza i leszcza (ok. 4 kg).Tak wgl to ciężko było i mało co kto złowił :(Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2 Edytowane przez Rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wędkuję , gdy jestem przymuszona przez tatę albo kolegę, dla których wędkarstwo to pasja. Czasem mam wrażenie, że na siłę próbują mnie wkręcić w ten sport. Nie, że od czasu do czasu nie lubię zarzucić spławika. Lubię. Ale spędzać godziny nad akwenem, to nie dla mnie. Stanowczo wolę zjadać połów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj i 'zszedłem z wody' z trzema szczupakami (2 po 40-50 cm jeden taki ok 20 cm i spinka takiego ze 70) wszystko oczywiście na boczny trok.Na spławiczek sazanik taki ok 1,5kg do tego dłoniaki lustrzeni i jeden linek 38 cm.

To udany dzień :)

Ja mam zawody w kole za tydzień, ale nie mogę jechać bo brak funduszy :/ Wszystko co było w akwarium poszło :D

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Metoda spławikowa - match, bat

Lub metoda gruntowa - feeder, picker

Generalnie cały sezon tzw. ciepły wczesne pory, lub całodniowe zasiadki, jeśli pozwala pogoda no to jak najbardziej nocki.

Mam 2 kładki, jeżdżę praktycznie każdą niedzielę, w urlopie wykorzystuję mega maksymalnie możliwości na wędkowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi przeszło, ale kiedyś bardzo często chodziłem na ryby, latem potrafiłem z kolegami lub samemu siedzieć nad jeziorem od brzasku do wieczora. Czasem wpadaliśmy po kolana w bagno, moknęliśmy na deszczu i przypłacaliśmy te wyprawy grypą, ale i tak ciągnęło nas nad wodę. Rodzina w każde wakacje miała serdecznie dość ryb w occie (a tylko do tego nadawały się te wszystkie moje ościste leszczyki, płotki czy wzdręgi). Z drapieżników łowiłem tylko okonie na rosówki, a poza tym tzw. "białe" ryby - głównie na pęczak, ciasto z dodatkami jakichś zapachowych olejków do pieczenia. Parę razy złowiłem całkiem spore karasie - na słodkie bułki, które upiekła i przyniosła mamie starsza sąsiadka, a których z różnych powodów brzydziliśmy się jeść ;) (ważne, że się nie zmarnowały, a rybom smakowały jak żadna z moich przynęt).

Ogólnie mile wspominam tamte połowy i może jeszcze kiedyś wrócę do wędkowania.

Edytowane przez richter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Lipiec 2011, zaczęło się tak:

 

25577544235776624775.jpg

 

A skończyło się tak:

 

40492969984427801715.jpg

 

77 cm, 1,62 kg :) Pragnę zwrócić uwagę na ten nędzny sprzęt (to bambus?) jaki mi mąż wcisnął, samemu w tym czasie łapiąc na jakieś nowiutkie i dodatkowo ciągle pikające ustrojstwo. Masz babo, ryby sobie połap...to sobie połapałam :D Przyznam się, że nie udało mi się samemu go wyciągnąć ale za to dzielnie w samych skarpetkach pobiegłam po podbierak. Potem to już były tylko jazgarze, ukleje, płotki i okonie, obecnie już nie wędkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko pogratulować - taki połów. Sam jak wiele lat temu zaczynałem wędkować, łowiłem na wędki bambusowe, z resztą do dziś mam jeden z takich antyków co prawda już nie używany.

 

A tak spytam z ciekawości, czy to nie jest czasami jezioro lednickie.

 

Dziękuję :) Jeziorko nie lednickie, trochę w drugą stronę - Zioło należące do Obszaru Chronionego Krajobrazu Jezior mojego kochanego Rogowa. To po lewej z wyspą, a na tym pierwszy od dołu osiedlu mieszkam sobie ja :D Btw na wyspie osiadły się kormorany i ryby w jeziorach ubyło :/

 

84104883515404544647.jpg

 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...