Jump to content
Sign in to follow this  
szak123

Czy wędkujecie?

Recommended Posts

Właśnie wróciłem z łódeczki, porażka na spining żadnego brania, spławik parę płoteczek nie wymiarowych. Przenieśliśmy się później na rzekę to tylko płoteczka jedna jedyna nawet spora.

ehh nie nabijaj :P byłem wczoraj ale tylko tak ło :)

parę płoteczek 2 leszczyczki i krasnopiórka większa już :)

ja w weekend byłem na rybkach ze znajomymi na spining nawet nieźle kilka szczupaczków i 3 sandaczy ale jeden z wymiarem tylko, biała brała tragicznie;/

Ale sandacze wróciły do wody ? czy na komercyjnym wędkowaliście ?

Właśnie wróciłem z łódeczki, porażka na spining żadnego brania, spławik parę płoteczek nie wymiarowych. Przenieśliśmy się później na rzekę to tylko płoteczka jedna jedyna nawet spora.

cztery dni bez przerwy łowiłem w zbiorniku z którego za zeszły rok poszlo ponad sto szczupaków- złowiłem jednego.

Panowie i Panie śmiem uroczyście oznajmić że szczupak jeszcze nie wie że jest już na niego sezon, a więc poczekajmy.

za to dziś spiąłem leszczyka na ok 55cm, już miałem go w ręce jak wyskoczył i się wypiął, peszek :)

ja kocham łapac na spinning a nie moge bo mam 12 lat i w tym roku wyrobiłem sobie coś jak karte dałem 48zł moge łapać na spławik lub na grunta na 1 wędkę. Dziś wybieram sie na rybki z gruntem i batem może jakieś płotki złape jak wrócę to napisze. I czy ktoś wie czy mi wolno na spinning?

Ale sandacze wróciły do wody ? czy na komercyjnym wędkowaliście ?

wszystkie ryby wrócily do wody;]

czy ktoś wie?

poszukaj w necie nie mam pojęcia

ja kocham łapac na spinning a nie moge bo mam 12 lat i w tym roku wyrobiłem sobie coś jak karte dałem 48zł moge łapać na spławik lub na grunta na 1 wędkę. Dziś wybieram sie na rybki z gruntem i batem może jakieś płotki złape jak wrócę to napisze. I czy ktoś wie czy mi wolno na spinning?

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje ... i/rapr.pdf

tutaj masz nowy regulamin, nie zagłębiałem się w nim za bardzo ale o ile pamiętam to chyba nie możesz jeszcze spiningować, a i na ryby powinieneś chodzić pod opieką osoby dorosłej.

Patrz punkt 2 paragraf 4 podpunkt 4.

Doczytałem, możesz spiningować ale tylko pod opieką osoby dorosłej.

Patrz punkt 2 paragraf 4 podpunkt 6.

micechał przyznam sie że mnie mama samemu na ryby nie da iść ja zawsze z mamą lub z tatą. Moge na spinning ale jak osoba dorosła ma karte czy jak przy mnie jest?

13.05.09-3 jazie 8cm 16 cm i 21 cm

tam tak pisze: 5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

6. Młodzież nieżrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

a ja szykuje się do wyjazdu do francjii trzy dni łapania na rzece rodan i dwa dni w morzu śródziemnym :):):)

:o życzę miłych i udanych połowów

nie dziękuje :D:D:D myślę że wpadnie jakiś sum,brzana,karpie i sandacze,no i ciekawe co wyrwę z morza??? ;););)

tam tak pisze: 5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

6. Młodzież nieżrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Szak, jak wpłaciłeś pieniążki do PZW to jakim tytułem ? składka członkowska ulgowa czy opłata za wody nizinne ulgowa ?

No Jacek pozazdrościć, pozazdrościć :) ja w lipcu będę wędkował w Adriatyku 7 dni, a póki co w czerwcu jadę na dorsza.

Połamania kija ! po powrocie obowiązkowo musisz się pochwalić :)

micechał przyznam sie że mnie mama samemu na ryby nie da iść ja zawsze z mamą lub z tatą. Moge na spinning ale jak osoba dorosła ma karte czy jak przy mnie jest?

13.05.09-3 jazie 8cm 16 cm i 21 cm

Gdyby ktoś był zainteresowany tematem spiningowania do 14 roku życia to podpowiadam.

Trzeba mieć legitymację członkowską i obowiązkowe opłaty - nie trzeba mieć karty wędkarskiej.

Wędkowanie tylko i wyłącznie pod opieką prawnego opiekuna czyli rodzice lub inny ustanowiony sądownie.

Opłaty zezwalają na połów wszystkimi metodami na wodach okręgu do którego się należy oraz na wodach okręgów z którymi macierzysty okręg ma podpisane porozumienie.

Źródło: Komendant Państwowej Straży Rybackiej w Legnicy

dziś byłem na spinningu przed chwilą wróciłem ani brania, może ktos wie na co teraz szczupak bierze na gumy czy na blachy jak na gumy jaki kolor?