Skocz do zawartości

Czy wędkujecie?


szak123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z łódeczki, porażka na spining żadnego brania, spławik parę płoteczek nie wymiarowych. Przenieśliśmy się później na rzekę to tylko płoteczka jedna jedyna nawet spora.

 

cztery dni bez przerwy łowiłem w zbiorniku z którego za zeszły rok poszlo ponad sto szczupaków- złowiłem jednego.

Panowie i Panie śmiem uroczyście oznajmić że szczupak jeszcze nie wie że jest już na niego sezon, a więc poczekajmy.

za to dziś spiąłem leszczyka na ok 55cm, już miałem go w ręce jak wyskoczył i się wypiął, peszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kocham łapac na spinning a nie moge bo mam 12 lat i w tym roku wyrobiłem sobie coś jak karte dałem 48zł moge łapać na spławik lub na grunta na 1 wędkę. Dziś wybieram sie na rybki z gruntem i batem może jakieś płotki złape jak wrócę to napisze. I czy ktoś wie czy mi wolno na spinning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kocham łapac na spinning a nie moge bo mam 12 lat i w tym roku wyrobiłem sobie coś jak karte dałem 48zł moge łapać na spławik lub na grunta na 1 wędkę. Dziś wybieram sie na rybki z gruntem i batem może jakieś płotki złape jak wrócę to napisze. I czy ktoś wie czy mi wolno na spinning?

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje ... i/rapr.pdf

tutaj masz nowy regulamin, nie zagłębiałem się w nim za bardzo ale o ile pamiętam to chyba nie możesz jeszcze spiningować, a i na ryby powinieneś chodzić pod opieką osoby dorosłej.

Patrz punkt 2 paragraf 4 podpunkt 4.

Doczytałem, możesz spiningować ale tylko pod opieką osoby dorosłej.

Patrz punkt 2 paragraf 4 podpunkt 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam tak pisze: 5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

6. Młodzież nieżrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam tak pisze: 5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

6. Młodzież nieżrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Szak, jak wpłaciłeś pieniążki do PZW to jakim tytułem ? składka członkowska ulgowa czy opłata za wody nizinne ulgowa ?

 

No Jacek pozazdrościć, pozazdrościć :) ja w lipcu będę wędkował w Adriatyku 7 dni, a póki co w czerwcu jadę na dorsza.

Połamania kija ! po powrocie obowiązkowo musisz się pochwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micechał przyznam sie że mnie mama samemu na ryby nie da iść ja zawsze z mamą lub z tatą. Moge na spinning ale jak osoba dorosła ma karte czy jak przy mnie jest?

13.05.09-3 jazie 8cm 16 cm i 21 cm

Gdyby ktoś był zainteresowany tematem spiningowania do 14 roku życia to podpowiadam.

Trzeba mieć legitymację członkowską i obowiązkowe opłaty - nie trzeba mieć karty wędkarskiej.

Wędkowanie tylko i wyłącznie pod opieką prawnego opiekuna czyli rodzice lub inny ustanowiony sądownie.

Opłaty zezwalają na połów wszystkimi metodami na wodach okręgu do którego się należy oraz na wodach okręgów z którymi macierzysty okręg ma podpisane porozumienie.

 

Źródło: Komendant Państwowej Straży Rybackiej w Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...