Skocz do zawartości

Jakie oswietlenie do akwarium 60l


Pawciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkujacym akwarysta i mam pytanie na temat jakie oswietlenie do akwarium 60l. Teraz mam aquael deco light 9W zaproponowal mi je na poczatek sprzedawca w sklepie zoologicznym ze wzgledu na to ze nie mam jeszcze pokrywy. Wydaje mi sie ze to jest kiepskie oswietlenie do mojego akwarium. Zamowilem zestaw roślinek i chcialbym tez kupic pokrywe tylko nie wiem czy te oswietlenie standardowe ktoro jest odrazu przy pokrywie bedzie dobre? z tego co wiem lepsze sa swietlowki t5 i nie wiem czy mozna wymienic ta standardowa t8 na t5 i czy te 15W wystarczy? Podaje link do tej pokrywy: http://allegro.pl/pokrywa-60x30-prosta- ... 23472.html, prosze o jakies rady :)

 

 

Regulamin 6.1. I zły dział. Przenoszę. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie oświetlenie to tylko proszenie się o kłopoty w przypadku początkującego. 22-24W by Ci starczyło żeby uprawiać mniej wymagające rośliny, a przy takiej belce musiałbyś zapewnić roślinom pełne nawożenie i CO2. A z tym to już jest zabawy trochę. W przeciwnym wypadku rośliny będą marnieć, a w akwarium górę wezmą glony. Belka daje Ci 0,8W/l, a przy takim oświetleniu to i o ryby ciężko bo większość woli jednak słabsze światło. Także mógłbyś poszukać jakiejś pokrywy czy belki 24W lub kupić np moduł AQUAELa decolight duo plant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...