Skocz do zawartości

Tarło bojowników OHM i dragon SD


Ewcia91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem trochę publikacji na temat standardów hodowlanych Betta na wystawach.

Faktycznie delikatne wygrzbiecenie powinno być z tego co się dowiedziałem. W takim razie zwracam honor-  faktycznie Twoje ryby wyglądają jak należy :).

 

I dodam jeszcze, że robisz mi chętke na bojowniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy czy chcesz i czy masz warunki na odchowanie młodych.

Jeżeli nie - nie przejmuj się, samicom wyjdzie na zdrowie jak pozbędą się zbędnego balastu :)

Jeżeli tak to potrzebujesz:

1) Zbiornika tarliskowego min 15 l ( poziom wody maksymalnie 12cm, ja mam zawsze 10)

2) Grzałka z termostatem, zależnie od odmiany bojownika i indywidualnych predyspozycji 26-28*

3) zbiornika minimum 40 l do którego przełożysz podrostki oraz mniejszych zbiorniczków do których

porozdzielasz samce przed wydaniem. Chyba, że oddasz/ sprzedasz młode ryby to problem z boksami z głowy.

 

W nocy świece a w dzień wyłączam. Codziennie ściągam brudy z dnia i dodaje wody o tej samej temp co w

zbiorniku z narybkiem. Zimną odstaną wodę w misce zalewam wrzątkiem aż temp. będzie taka sama.

Pierwszy dzień maluszki karmie pierwotniakami, w drugim tym razem wpuściłam plankton stawowy który sama łowie,

w tym okresie jest jeszcze bardzo drobny, więc mogłam sobie na to pozwolić. Do około 12 doby karmiłam tylko planktonem.

Od 12 doby do planktonu dodałam jeszcze siekane rureczniki ( nie zdychają po pokrojeniu więc swoimi ruchami zachęcają

maluchy do żerowania). Filtra nie posiadam, po tym jak maluchy zaczęły samodzielnie pływać odłowiłam samca i podłączyłam

napowietrzacz który chodzi non stop. Mimo tego, że prawie wszystkie maluchy mają już wykształcony labirynt wodę

natleniam ze względu na mniejsze, które są w tyle z rozwojem za pozostałymi osobnikami. Filtr podłącze dopiero, gdy

wszystkie ryby będą oddychały samodzielnie.

 

Jeżeli cokolwiek pominęłam proszę pytać, postaram się odpowiedzieć. Ale mogę zapewnić - jest przy tym sporo roboty czasem :)

A woda jaka przegotowana czy normalna do podmiany.:?: Bo na kilku stronach pisze że najlepsza woda to przegotowana wtedy lepiej rozwija się ikra. ;)

 

EDIT

 

Już wiem co do wody więc jak coś już nie trzeba pisać co i jak. ;)

 

P.S.

A jak tam twoje maluchy.:?:

 

EDIT

 

A i też znalazłem że woda może też być z tego samego akwarium do tarła w którym pływają bojowniki.:P

Edytowane przez DRAGO1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy robicie że wam od 1 zakupu bojowniki się wycierają. Np. w ogólnym. :-?: Mi samiec wybudował gniazdo samiczka cały czas jest gotowa, ale on nie chce się wycierać nadal ja gania jak podpływa do niego i to w ogólnym, ale mam nadzieje że dojdzie do tarła. :)

Jak coś proszę o pomoc co mam zrobić w 100% żeby doszło do tarła.

jutro mam podmianę wody w ogólnym więc nie wiem co i jak czy ją robić czy nie.

 

P.S.

A i jak coś sorki że tu pytam ale nie mogę się do ciebie dobić na pw. ;)

Edytowane przez Dunay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. :)

I jak tam u ciebie bojowniki jest następne tarło. :?:

 

P.S.

U mnie samiec wybudował gniazdo w 128l, ale przeniosłem go do 25l bo dziś robiłem podmiankę wody, :) udało mi się przenieś gniazdo samca i samiczkę która do niego podpływała jak naradzie poprawia gniazdo i gania raz na jakieś kilka minut samiczkę, samiczka ukrywa się w łupinie orzecha kokosowego i puchnie od ikry samiec nadal buduje gniazdo jak dojdzie do tarła to wtedy stawie opis w moim temacie o akwa. 128l. Ale fotek nie będę robił dopóki rybki nie urosną. :P A po 2 to każdy chyba wie jak wygląda tarło ryb labiryntowatych. ;)

Edytowane przez DRAGO1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ryb do wydania wstawię jutro albo dziś, cały czas czekam na aparat.

 

DRAGO - ja do każdego tarła zawsze odpowiednio się przygotowuje. U mnie nie ma nigdy nic wspólnego z przypadkiem,

starannie dopieram ryby, spekuluje i zastanawiam się jakie dana ryba może geny przekazać (to w przypadku ryb z własnej hodowli).

Samiec może nie chce się z daną samicą wytrzeć jak ma za mało ikry, i z wielu innych powodów.

Nie odpisuje na twoje privy bo najzwyczajniej nie mam czasu teraz na zwykłe pogawędki albo odpowiadanie na pytania na

które łatwo można uzyskać odpowiedź czytają wiele stron. Jestem ostatnio zabiegana i czasem nawet odczytam wiadomość,

a zapomnę na nią odpisać. Jestem w ciągłym ruchu, mam masę spraw do załatwienia. Do tego opieka nad rybami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bojownik zaczął gonić gurami, postanowiłem przenieść go do innego akwarium .Jest to mały baniaczek okolo 30l. , żeby nie było mu smutno pojechałem kupić mu koleżankę .Po godzinie bycia razem zrobił coś takiego (domyślam sie ze to gniazdo) .Samica jest nieustannie nenkana , co robić ?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

post-17662-1373051781,2_thumb.jpg

post-17662-1373051800,29_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bojownik zaczął gonić gurami, postanowiłem przenieść go do innego akwarium .Jest to mały baniaczek okolo 30l. , żeby nie było mu smutno pojechałem kupić mu koleżankę .Po godzinie bycia razem zrobił coś takiego (domyślam sie ze to gniazdo) .Samica jest nieustannie nenkana , co robić ?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Tak to gniazdo.;) Samiczka zrobi się gruba i będzie podpływała do samca, potem będzie tarło czyli polega to na tym że samiec owinie samiczkę i będą z niej wypadały ziarna ikry samiec będzie je zbierał i wypluwał do gniazda, po tarle samiec przegania samiczkę od gniazda bo ta już niema ikry. Więc samiczkę po tarle się zabiera bo samiec może ją zabić. :twisted:  :roll:  No i to chyba na tyle.:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz większej ilości zbiorników na młode to lepiej nie dopuść tarła a ryby przenieś do ogólnego.

Guraminy potrzebują na prawdę sporych akwariów. Poczytaj trochę. O reszcie napisał mój poprzednik.

 

 

 

A tak nawiasem do białego samczyka z tego tarła dokupiłam ogromną identyczną samice :)

1.jpg

Edytowane przez Ewcia91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem co robić. Nie mogę wpuścić go spowrotem do ogólnego bo jak mowilem bije inne ryby, nie chciałbym rozmnażania bo nie mam co zrobić z młodymi:( plan miałem że będzie natyralna selekcja ale nie chce sie dogadać z gurami. Co do wielkości zbiornika to zdaje sobie sprawę ze to co mam to minimum dla gurami ale w planie jest rozbudowa. Jak pisałem w innych postach , , dostałem ten baniaczek z rybkami i teraz staram się zrobić co w mojej mocy żeby było jak najbardziej naturalnie, ale to inny temat

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek121 Dziękuje, mam nadzieje, że zostaną prędzej czy później rodzicami....

 

arturuk: dla guramina 30 litrów to nawet nie jest minimum!! Wiem że to nie jest łatwa decyzja,

ale chyba musisz guraminy sprzedać.Trzeba kierować się dobrem ryb... ewentualnie kupić odpowiednie akwarium dla nich.

W razie czego reszta na priv.  Nie ciągnijmy OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek121 Dziękuje, mam nadzieje, że zostaną prędzej czy później rodzicami....

 

arturuk: dla guramina 30 litrów to nawet nie jest minimum!! Wiem że to nie jest łatwa decyzja,

ale chyba musisz guraminy sprzedać.Trzeba kierować się dobrem ryb... ewentualnie kupić odpowiednie akwarium dla nich.

W razie czego reszta na priv. Nie ciągnijmy OT.

 

Ewcia zle mnie zrozumiałaś!

Moje główne akwarium ma 100l i tam są gurami i inne rybki , był tam też bojownik ale zaczął gonić gurami więc przesadzilem go do małego 30 litrowego. W planie mam 200-250 dla gurami a bojownik do 100 ale co zrobić do tego czasu ?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia wiesz, że nie przepadam za białymi bojownikami, ale ta parka robi wrażenie, pasują do siebie "jak mój z moją" ;)

Wrzucisz tu zdjątka tych perełek, co je widziałam na akwarium ogólnym, czy to tajemnica...? :mrgreen:

 

Arthuruk, ja też kiedyś bawiłam się w "amatorskie" rozmnażanie bojowników, ale dopiero u Ewci zobaczyłam, na czym to na prawdę polega, ile zbiorników potrzeba, selekcji i "zachodu", żeby to naprawdę miało sens... Jak nie masz odpowiedniego "zaplecza", a przede wszystkim podstawowej wiedzy, to wiesz mi, wiele rozczarowań przed tobą.

Nawiasem mówiąc pytania o rozmnażanie własnych bojowników to raczej na osobny temat ;)

 

PS. Serdecznie polecam kupno bojowników u Ewci. Mam od niej parę sztuk. Cudnie się rozwijają, przypływają na komendę :mrgreen: Widać, że kobitka dba o rybeńki. Mam nieodpartą ochotę wrzucić tu kilka zdjątek, ale nie mój temat, więc... Naprawdę polecam! :D

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturuk - przepraszam cię bardzo, faktycznie teraz jak już zwróciłeś uwagę na moją wypowiedź i minęło mi ogromne zmęczenie.

(Wymówili mi sale weselną nie cale 2 miesiące przed ślubem i kilka dni z rzędu od rana do wieczora jeździliśmy szukać) Ale do rzeczy.

Samczyk w 30 litrach jak najbardziej, samice albo oddaj albo przenieś do setki :) Bojowniki to samotniki więc samiczka nie będzie czuła się źle jeżeli będzie mieszkała bez partnera i koleżanek :) Jeszcze raz przepraszam za moją nieuwagę.

 

maziama - mam nadzieję, że będą  po nich młode. A zdjęcia już twoich chłopców możesz wklejać, zmieniły miasto ale rodziców nie hehe :)

Cieszę się, że jesteś zadowolona z moich pupili  :) A co do podpływania .... jak wisiałam nad nimi godzinami, patrząc czy się dobrze i zdrowo rozwijają to się przyzwyczaiły ;D Cieszę się twoim szczęściem.

 

 

Edit:

 

temat perełek, inaczej dragon platinum i dragon:

http://forum.superakwarium.pl/topic/38561-tar%C5%82o-wi%C5%9Bniowych-dragon-platinum-i-dragon/

Pozdrawiam.

Edytowane przez Dunay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...