Skocz do zawartości

Jakie ryby do akwa 96 l ?


kamil19967
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szykuję się do kupna akwarium 96l [80x30x40].Jestem początkujący i chcę się wkręcić w akwarystykę. Narazie zaczynam od takiego małego akwa. Najwiekszy mój problem tkwi w doborze ryb. Interesują mnie ryby typu: Gupik ,Kirysek Spiżowy,Neon Innesa, Otosek Przyujściowy, Pielęgniczka Ramireza, Zbrojnik Niebieski, Molinezje.

PH wody - 7,8

mg/l CaCO3 - 167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź na stronie wodociągów parametry twojej kranówki (np. Warszawa wodociągi)

P.Ramiereza razej dla początkującego jest zbyt wymagająca (potrzebuje miękkiej wody.

Podam 2 przykładowe obsady niewymagających ryb.

 

1.

6x Otosek

6x Kirysek Spiżowy

10x Neon Inessa

3x Gupik (tylko młodych nie trzymaj w tym akwarium bo szybko będziesz mieć przerbienie, i kup najepiej 1 samca i 2 samice)

 

2.

1x Zbrojnik Niebieski (tylko 1 bo masz małą powiechrznię dna dla większej ilości)

6x Kirysek Spiżowy

10x Neon Inessa

3x Molinezja (to samo co u gupika)

 

Napisz co dokładniej cię interesuje to napiszę ci inne obsady, albo rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawia mój znajomy: szkoły nie masz ale doradzić potrafisz...

Jeśli kolego uważasz że ramirezki są wymagające bo potrzebują miękkiej wody to obawiam się że neony i otoski również.

Jak już proponujesz gupiki a przestrzegasz przed ich nadmiernym rozrodem to może lepiej zaproponować stadko samych samców a nie haremik?

A na molinezje to trochę za miękką wodę ma kolega. Bo jakbyś się nie zorientował to w pierwszym poście są podane parametry. I jakby trochę popracować nad pH to można by jakieś bw wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W proponowanej przez ciebie obsadzie jest za dużo maszynek do srania (kiryski otoski) ile zjedzą tyle wysrają. Kup sobie 10 neonków 2 ramirezki 3 kiryski pstre

jeżeli ci zależy na hodowli to 1+2 gupika to po 2 tygodniach jak dobrze pójdzie będziesz miał ławice jeżeli ramirezki nie zjedzą a jeżeli nie będziesz miał co z nimi zrobić to weź 10 samców i ja myślę że ci starczy a jak nie to możesz jeszcze brzanki sumatrzańskie na hama walnąć ze 3-4 sztuki ale niewiem nie znam się na parametrach ale wydaje mi sie że ta obsada jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...