Skocz do zawartości

Kurz / pył w akwarium?


hipahipa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te pomiary to były robione testami paskowymi ?

Testy paskowe czasem pokazują błędnie.

 

No3 jest znośne, nie wiadomo co z po4.

Nie lej bakterii. Uzdatniacz może być. Dolewaj do wody w wiadrze wg wskazań producenta. Sory za takie informacje ale żeby nie było niejasności.

 

Napisz coś o swoim filtrze. Jaki ? Jak często czyścisz i jak czyścisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety testy paskowe, wiem że są niedokładne ale jakiś czas temu przy tym stary podłożu pokazywały dużo więcej No3. Filtr jest aquael fan 1 ostatnio płuczę gąbkę i włókninę co dwa trzy dni w wodzie z akwarium, a raz na dwa tygodnie rozkręcam filtr na części i myję go ale też w wodzie z akwarium.

A czy taki test będzie oki? http://www.rybarium.pl/aquatest-po4.html

A dobrze, że tak piszesz bo przynajmniej wszystko rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra. Filtr czyścisz wtedy kiedy przepływ/wydajność spadnie poniżej 50%. Wtedy płuczesz delikatnie wkłady w wodzie pobranej z akwarium. Usuwasz tylko większe resztki. Brud w gąbce zostawiasz. Tam są pożyteczne bakterie.

 

Za często czyścisz filtr, z tego powdu bakterie nie mogą się tam rozmnożyć. Przez to rozwalasz biologię wody. Zostaw fitr w spokoju, chyba że się zapcha.

 

Co do testu to o taki chodzi, chociaż nie wiem jak z jego działaniem, bo ja mam jbl - droższy. Miałem kiedyś no3 zooleka i pokazywał kosmiczne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się robi wszystko na czuja ja zawsze mocno gąbkę płuczę i zawsze ją jeszcze wyciskam pożądanie. Rano jeszcze przed przeczytaniem Twojego posta zrobiłam dużą podmianę (ok 25l), ale woda z uzdatniaczem i bakteriami (dopiero później przeczytałam, że mam ich nie lać). Nie wiem czy to ważne ale zlana woda była zielona. Filtra w ogóle nie ruszyłam. Po godzinie mniej więcej woda zrobiła się zupełnie przeźroczysta a korzeń z mchem, który wypłukałam w zlanej wodzie nadal jest czyściutki nic się nie osadziło. Więc wychodzi na to, że masz rację z tym "rozwalaniem biologii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało czasu jeszcze minęło. Bakterie się namnożą. Jaka temp. w akwarium ? Nie lej bakterii, one i tak się same namnożą.

 

Kolor zielony może świadczyć o zakwicie wody. Spójrz z boku akwarium i zobacz czy masz taką zielonkawą wodę. Najbardziej zielona jest koło 16-18. Po 20 godzinie robi się krystaliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ma taki sam kolor. Parametry są naprawdę w porządku bo nawet ponoć delikatnym otosom nic nie jest, a raczyca nadal nosi jajka. Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest od jedzenia, czy któreś tak wody nie brudzi. Ostatnią podmiankę robiłam już bez bakterii i woda jest przeźroczysta ale nadal na roślinach osadza się ten brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...