Skocz do zawartości

Jaka obsada?


fifi1904
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 160l. Obsada jest taka:

-para góramina marmurowego

-2 samce, 2 samice barwniaka czerwonobrzuchego(+ jeden młody)

-1 zbrojnik niebieski

-jakieś 2 sumiki

 

 

Jakie inne ryby do tego akwarium polecacie? Mam na myślii jakieś małe i spokojne pielęgniczki. Latem mam też zamiar kupić parkę pielęgnic miodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph- ok 7 +/- 0,5

Innych testów nie mam.

Podłoże- żwir 0,4-0,8 mm, kamienie 1-3cm.

Kilka kokosów (mam zamiar dodać korzeń)

Rośliny:

-Nurzanice (liście do 1m)

-Kryptokoryny

-Anubias barteri nana, i jakieś 2 inne

-3 gałęzatki

 

 

Nie obraź się, ale zebra chyba jest "trochę" agresywna. Najlepiej byłoby, gdyby te rybki łatwo podchodziły do tarła, bez żadnych specjalnych wymogów( nie piszcie mi, że jak chcę dużo młodych to gębacze lub gupiki).

 

Jeszcze mogę napisać, że filtr tetra tec ex700, a temp. 25,5 stopnia C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu bardzo ładne tylko trzeba pamiętać, że są różne odmiany barwne. Co do rozmnażania jest dość łatwo, trudniej 'przecinki' odchować.

Jednak nie bardzo widzę połączenie kakadu, barwniaka i gurami w jednym akwarium. Barwniak i kakadu to zły pomysł. Podobnie jak pielęgniczki i ryby labiryntowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, jakie to są Sumiki- Platydoras.

Te wielkopłetwy są ładne, ale czy mogę zwykłym suchym pokarmem je karmić? W jakim stadzie je trzymać(ile samców i ile samic)?

Ambastaia nigrolineata ciekawie wygląda, ale mało o niej po polsku napisane, i chyba trudno ją dostać.

Kakadu też kiedyś miałem zamiar kupić, ale zawsze mam pecha i nigdzie nie mogę znaleźć ładnych i zdrowych rybek:(

A czy kakadu dobierają się w pary, bo już nie wiem?

 

Za daniosy podziękuję.

 

Coś jeszcze byście polecili?

 

Odpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...