Skocz do zawartości

112 Oświetlenie LED dodatkowe


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest dużo tematów o takim oświetleniu - na moje pytanie jednak nie znalazłem odpowiedzi.

 

Posiadam - nawet nie wiem skąd - zasilacz - zwykły do gniazdka 12V i pod niego podpięte są 3 ledy = na wtyk do rozdzielacza - wszystko jak na zdjęciach. Ledy to 0.25V, 6000K. Do rozdzielacza max można włożyć 30W 10A.

 

1 pytanie dotyczy wtyczek - co to za wtyczki bo nigdzie nie moge takich znaleźć.

 

Akwarium to 112L 80 x 35 x 40 - proste - pokrywa standard 2x18W T8. Planuje Biotop Azja - czy ten zestaw można wykorzystać ?? Jakie ledy (waty, temperatura itp?) i jaka ilość jest mi potrzebna. Czy montować 2 paski po 60-80cm , czy 4 w poprzek po 20cm. Wykonam wszystko sam bez problemu, ale prosiłbym o pomoc w doborze ledów i sensowności montowania ich do tego zasilacza.

 

Dzięki.

post-17157-13685174169562_thumb.jpg

post-17157-13685174170116_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe lutowanie wyjdzie taniej niż kupno tych kostek + przesyłka.

Jeżeli chodzi o barwę to zobacz TU i wybierz taką barwę jaka cię interesuje. Jeżeli planujesz Azje to brałbym 6500K i zamontował bym 2 paski po bokach po szerokoci i 2 po długości.

Jak ma to być oświetlenie dodatkowe to bierz najtańsze paski led pokryte sylikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor - na pewno miedzy 5000 a 6500K.

Mam jeszcze pytanie o oświetlenie nocne - czy w przypadku gdy w pokoju w którym stoi akwarium jest całkowita ciemność trzeba stosować dodatkowe oświetlenie - np 1 do 3 ledów. Czy nie jest to konieczne - na pewno będą piskorki więc czy dla ryb "nocnych" jest to potrzebne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...