Skocz do zawartości

Chłodzenie akwarium


krzysiekroza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zbieram zamówienia na zestaw chłodzenia akwarium, kolega siedzi za granicą i ma dostęp do zakupu od producenta cena po przeliczeniu z dolarów na pln to 148zł plus koszty wysyłki ode mnie, czyli poczta lub kurier. W ofercie posiadają również taki sam system chłodzenia na 4 wiatraki cena 195zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś niema na co kasy wydawać poco chłodzić akwarium

Bo niektóre gatunki ryb są mniej ciepłolubne od innych?

 

na forum chyba nikt niema takich ;)

Latem temperatura w akwarium może przekroczyć bez problemu 30 stopni a nawet więcej, a to już jest niebezpieczne dla większości rybek i roślin, przez co wskazane jest ochłodzenie wody w akwarium.

Ale nie za tą ceną co w pierwszym poście :o Ja coś podobnego zrobiłem z wentylatorów ze starego komputera i wyszło mnie to równo 0 zł (słownie zero) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne ja nikogo nie namawiam, kumpel wysyła paczki ze stanów więc może mi i to wysłać. Jak zauważyliście to ja nie mam żadnego zarobku na tym więc mi to lotto :) . Cena która podałem jest bezpośrednio przeliczona z dolarów. Wiem że można sobie to zrobić z wiatraczków i zasilacza komputerowego, ale ja mam dosyć wiszących kabli plexi w akwarium i innych ustrojstw. Ze względu że u mnie baniak potrafi często w lecie złapać 31 stopni ja osobiście sobie zamówię jedną sztukę. Bynajmniej jest to estetyczne i ładne jak dla mnie. A cena w porównaniu w Polsce gdzie za gotowy cooler 4 wiatraczkowy trzeba zapłacić 400zł to cena tego dla mnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum chyba nikt niema takich ;)

Oczywiście że są. Choćby welony, czy kardynałki. O bardziej zimnowodnych stworzeniach takich jak aksolotle nie wspominając.

 

Latem temperatura w akwarium może przekroczyć bez problemu 30 stopni a nawet więcej, a to już jest niebezpieczne dla większości rybek i roślin, przez co wskazane jest ochłodzenie wody w akwarium.

Polska leży w strefie umiarkowanej, akwarium stoi w cieniu. Większość hodowanych gatunków to ryby ze stref tropikalnych, niejednokrotnie żyjące w odsłoniętych stojących wodach. Temperatury są tam dużo wyższe niż u nas, to samo tyczy się dobowych zakresów temperatury wody.

 

Przeglądałem kiedyś dane pomiarowe dla rzek Ameryki Południowej w miejscach gdzie żyją żyworódki - nie ma nic dziwnego w sytuacji gdzie woda w nocy ma 24 stopnie, a w dzień 34C. Większość problemów gdzie ludzie boją się że "gotują" ryby dotyczy sytuacji gdy w lecie pływają one pod taflą. Akwaryści wpadają wtedy w panikę. Zwykle wystarczy zwiększyć natlenienie i problem w magiczny sposób znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę można zrobić wypasiony system chłodzenia razem z termoregulatorem. Jak drażnią Cię zwisające kable to w tej kwocie zrobisz gniazdo na baterie nawet :) I nie mam na myśli jakąś prowizorkę tylko ładne plexi. Lepiej dobrze się zastanów czy jest sens płacić 150zł za 2 wiatraczki za które zapłacisz 20zł + ładny stojak z giętego plexi, nawet za 50zł. Od tego wszystkiego będzie wychodził jeden kabelek więc nie wiem o jakich wiszących kablach piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...