Jump to content

Ikra kirysa pstrego.


NemoX
 Share

Recommended Posts

Witam, mam akwarium 112l, w nim na razie: 3 kirysy pstre 2 samce 1 samica, para pawie oczko, i zbrojnika niebieskiego i 2 neony czerwone(dokupię 15szt.)

 

Kirys dzisiaj 1 raz w życiu złożył ikre na szybie około 14sztuk. Zależy mi na malutkich by przeżyły i teraz nie wiem co zrobić z ikrą, przykryć ją mchem? Nic nie robić, czy zebrać ją żyletką czy nożykiem i włożyć po prostu do plastikowego kotnika, w którym są 2 malutkie molinezje (jak podrosną sprzedam) I jak dalej z nią postępować? Boję się że kirysy ją wciągną albo zbrojnik...

Link to comment
Share on other sites

Na goły plastik? Czy np. na gałęzatkę i do kotnika? I czy tak w 1 dniu ikra nie jest zbyt delikatna?

 

 

Edit:

 

A czy te molinezje mające około 1cm albo ciutke mniejsze mogę juz wyłożyć z kotnika, dadzą sobie radę? Czy prąd wody je porwie i zginą?

 

 

 

 

 

agunia997- Edytuj posty! Dbaj o pisownię!

Link to comment
Share on other sites

Ikrę zbierz palcem jest klejąca i po kilku próbach dojdziesz do wprawy włóż do kotnika i dobrze napowietrzaj larwy wyklują się po 3-4 dniach w zależności od temperatury ,,jako karma najlepsze są węgorki mikro dla małych kirysków niema lepszej karmy ,molinezje możesz śmiało wypuścić do ogólnego chyba że neony są skrzyżowane z piraniami, co do ikry napewno nie 14 szt. sprawdż na roślinach pstre składają od kilkudziesięciu do ponad stu spiżowe nawet ponad 400 wiem z doświadczenia bo rozmnazam jedne i drugie jak też sterby i juli

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem jeszcze wczoraj w innym miejscu kilkanaście, ale udało się uratować tylko koło 15szt. Bo zbrojnik wciągnął :D Zobaczymy czy się wyklują i przeżyją... A co robić jeżeli w tym kotniku wydaje mi się że nie ma ruchu wodą czy w takim wypadku one przeżyją? Te molinezje żyły też w takich warunkach i przeżyły ale teraz nie wiem... (chyba jakieś natlenianie musiało być)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj kolejna porcja ikry, ale chyba zbrojnik zjadł jak byłem w szkole, bo zostalo chyba 3-4 sztuki. Ile dni jeszcze będzie się kociła? Akurat składa ikrę za filtrem i na bocznej ściance od szafy i ciężko tam dojrzeć i wyciągać, ale cóż.

 

Edit : Odłowiłem kolejne kilkanaście jajek. Zauważyłem, że inna lubi te jajka wklejać w mech. Ciasno się wepchnie na siłę w mech, zostawia jajka i z siłą wydostaje się z kępki mchu.

 

Czy ta ikra przed wykluciem staje się jakby żółta-jasnobrązowa?

 

 

 

 

agunia997- Radzę zadbać o pisownię, bo poleci ostrzeżenie.

Link to comment
Share on other sites

Odświeżam temat:

 

Ikra w kotniku jest od tygodnia i nic się nie wylęgło, czy to normalne czy już ikra zepsuta i nic z tego nie będzie?

 

edit:

 

Ikra chyba spleśniała :( Myślałem że się osadziły bąbelki powietrza ale widocznie to pleśń, na przyszłość co mam robić by ikra nie spleśniała?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zależy ci na narybku zejdż z ph poniżej 7 najlepiej tak koło 6 w kwaśnej wodzie będziesz miał większe szanse że ci się coś wykluje,tym bardziej że przy twojej planowanej obsadzie takie ph. będzie jak najbardziej wskazane.

Link to comment
Share on other sites

A jak zmniejszyć ph wody? I jaką mogę mieć nad tym kontrole by nie za nisko spadła?

 

Najlepiej w mało skomplikowany sposób :P I czy takie ph niskie by pasowalo do neonów innesa, kakadu i gupków.

 

 

Kirysy znowu się wytarły i nie wiem co robić by ją jakoś ocalić w takim ph nie ma szans dochować potomstwa?

Link to comment
Share on other sites

Najprościej zakwasisz szyszkami olchy ok.8-12 szyszek ph powinno ci spaść do ok.6,5 dla neonów i kakadu będzie rewela dla "gupków" może być ,po szyszkach woda zrobi ci się jak herbata jak ci to będzie przeszkadzało to przefiltruj wodę przez węgiel i będziesz miał czystą. W takiej wodzie też masz szanse dodaj jakiegoś środka przeciw pleśnieniu i mocno napowietrzaj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...