Skocz do zawartości

Ikra kirysa pstrego.


NemoX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 112l, w nim na razie: 3 kirysy pstre 2 samce 1 samica, para pawie oczko, i zbrojnika niebieskiego i 2 neony czerwone(dokupię 15szt.)

 

Kirys dzisiaj 1 raz w życiu złożył ikre na szybie około 14sztuk. Zależy mi na malutkich by przeżyły i teraz nie wiem co zrobić z ikrą, przykryć ją mchem? Nic nie robić, czy zebrać ją żyletką czy nożykiem i włożyć po prostu do plastikowego kotnika, w którym są 2 malutkie molinezje (jak podrosną sprzedam) I jak dalej z nią postępować? Boję się że kirysy ją wciągną albo zbrojnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na goły plastik? Czy np. na gałęzatkę i do kotnika? I czy tak w 1 dniu ikra nie jest zbyt delikatna?

 

 

Edit:

 

A czy te molinezje mające około 1cm albo ciutke mniejsze mogę juz wyłożyć z kotnika, dadzą sobie radę? Czy prąd wody je porwie i zginą?

 

 

 

 

 

agunia997- Edytuj posty! Dbaj o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikrę zbierz palcem jest klejąca i po kilku próbach dojdziesz do wprawy włóż do kotnika i dobrze napowietrzaj larwy wyklują się po 3-4 dniach w zależności od temperatury ,,jako karma najlepsze są węgorki mikro dla małych kirysków niema lepszej karmy ,molinezje możesz śmiało wypuścić do ogólnego chyba że neony są skrzyżowane z piraniami, co do ikry napewno nie 14 szt. sprawdż na roślinach pstre składają od kilkudziesięciu do ponad stu spiżowe nawet ponad 400 wiem z doświadczenia bo rozmnazam jedne i drugie jak też sterby i juli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze wczoraj w innym miejscu kilkanaście, ale udało się uratować tylko koło 15szt. Bo zbrojnik wciągnął :D Zobaczymy czy się wyklują i przeżyją... A co robić jeżeli w tym kotniku wydaje mi się że nie ma ruchu wodą czy w takim wypadku one przeżyją? Te molinezje żyły też w takich warunkach i przeżyły ale teraz nie wiem... (chyba jakieś natlenianie musiało być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna porcja ikry, ale chyba zbrojnik zjadł jak byłem w szkole, bo zostalo chyba 3-4 sztuki. Ile dni jeszcze będzie się kociła? Akurat składa ikrę za filtrem i na bocznej ściance od szafy i ciężko tam dojrzeć i wyciągać, ale cóż.

 

Edit : Odłowiłem kolejne kilkanaście jajek. Zauważyłem, że inna lubi te jajka wklejać w mech. Ciasno się wepchnie na siłę w mech, zostawia jajka i z siłą wydostaje się z kępki mchu.

 

Czy ta ikra przed wykluciem staje się jakby żółta-jasnobrązowa?

 

 

 

 

agunia997- Radzę zadbać o pisownię, bo poleci ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat:

 

Ikra w kotniku jest od tygodnia i nic się nie wylęgło, czy to normalne czy już ikra zepsuta i nic z tego nie będzie?

 

edit:

 

Ikra chyba spleśniała :( Myślałem że się osadziły bąbelki powietrza ale widocznie to pleśń, na przyszłość co mam robić by ikra nie spleśniała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmniejszyć ph wody? I jaką mogę mieć nad tym kontrole by nie za nisko spadła?

 

Najlepiej w mało skomplikowany sposób :P I czy takie ph niskie by pasowalo do neonów innesa, kakadu i gupków.

 

 

Kirysy znowu się wytarły i nie wiem co robić by ją jakoś ocalić w takim ph nie ma szans dochować potomstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zakwasisz szyszkami olchy ok.8-12 szyszek ph powinno ci spaść do ok.6,5 dla neonów i kakadu będzie rewela dla "gupków" może być ,po szyszkach woda zrobi ci się jak herbata jak ci to będzie przeszkadzało to przefiltruj wodę przez węgiel i będziesz miał czystą. W takiej wodzie też masz szanse dodaj jakiegoś środka przeciw pleśnieniu i mocno napowietrzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...