Skocz do zawartości

Mój mały zbiornik 60L


djbovorta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam na imie Artur i chcialem sie pochwalic nowo zalożonym akwarium.A tak dokładniej zmiana bioropu z malawi gdyż moj zbiornik był za maly dla nich.

Aktualnie dzis po odwiedzeniu sklepu w moim zbiorniku zamieszkały :

-2 bojca wspaniała kolor pomaranczowy

-6 neonkow czerwonych ( dokupie jeszcze co najmniej 6)

-2 krewetki red cherry.

Kilka kamieni i wapieni,korzeń oraz troszke mchu na nim( mam nadzieje ze sie rozrosnie).

Oraz 3 zaszczepki roslinek.Podłoże hmmmm piasek żółty pozostały po malawi.Nie wiem jak sie ma roslinnosc do takiego podłoża i tu poproszę o rady.

Filtr wewnetrzny Fluval u2 ,grzałka 50w elite.Zbiornik juwel z pokrywa oraz świetlówka 25W

Pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawozu jak narazie.To jakie bocje powinny miec akwarium? Jak urosna za duze to je oddam.Chcialem miec jakies dwie wieksze rybki.W sklepie siedzialy w 40L zbiorniku. Sverting a ja blagam o troche wyrozumialosci! Nie kazdy jest expertem,wyluzuj.Polska nie straci niepodleglosci przez dwa bojce w 60L zbiorniku.

Kostka99 umie jakos normalnie napisac ze za male aqwa a nie odrazu negowac sorry ale to niegrzeczne!

 

Ps bocje nie zjedza mi krewetek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj. Jest prima aprilis.. człowiek od rana jest już żartami zmęczony ;p.

 

Bean made of clay and peat ?:P

 

W piachu rośliny rosną bardzo dobrze, ale musisz mieć coś żyznego pod spodem. Ziemia do nasadzeń jest idealna. Ważne żeby nie miała żadnych nawozów. Warto taką ziemię wymieszać ze żwirkiem a na to położyć warstwę piachu.

 

Z niczym się nie śpiesz. Sprawdź pH, GH i KH kranówki.

 

Byłby z tego świetny baniaczek na muszlowce, ale zależy wsio od parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje oddane,dostalem za nie 4 neonki i dwie krewetki :-) wywalilem dwa kamienie i dosadzilem pare roslinek heteranthera zosterifolia.Kupilem tez te kulki co kolezanka kostka99 pisala tj:balls sfere kugler firmy JBL.Z roslinki to pierwszy raz sie bawie i wyczytalem ze jak sie je kupi w donniczce to sie je wyjmuje z tamtad i robi oddzielne sadzonki i tak tez zrobilem.W grupach sadzac dalem po kulce przy kazdej grupie. Dobrze to zrobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu tak wyglada jak na tą chwilę

 

Regulamin 6.2!

Ostatnie ostrzeżenie. kubas

Przepraszam bardzo panie kubas ale do jednego posta można dodać tylko 5 załączników dlatego nie edytowałem.

 

To nie jest dział galeria, a zamiast pisać nowy post mogłeś mi wysłać wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...