Skocz do zawartości

Świetlówki dla roślin i rybek ?


tomek1999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem świetlówek. Akwarium 160l 100x40x40. Doczytałem że najlepiej połączyć 6500K i 8500K bo mam miejsce na dwie świetlówki. Chce aby na tych świetlówkach bardzo dobrze rosły roślinki oraz podkreśliły wygląd rybek jak również były miłe dla oka. Chyba że polecacie inną kombinacje. I czy lepszym rozwiązaniem będzie kupić 2x20 W czy 2x30 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem opis . Ale z opisu wynika że muszę połączyć AQUA-GLO + FLORA-GLO co o tym myślisz ..??

 

AQUA – GLO

 

- wzmacnia barwy ryb

- stymuluje rozwój roślinności

- moc standardowa

- szczególnie polecana do akwariów roślinnych

 

Świetlówka specjalna o maksymalnej intensywności świecenia w zakresie aktywności chlorofilu A i B stymulująca rozwój roślin wodnych.

Generuje światło o barwie lekko fioletowej uwypuklając skutecznie kolorystykę ryb.

Ponieważ jej energia jest wypromieniowana praktycznie w całości w zakresie aktywności chlorofilu, należy liczyć się z silnym rozrostem roślin.

Ze względu na bardzo wysoki udział składnika czerwonego i niebieskiego w generowanym widmie świetlówkę tę należy stosować zawsze w połączeniu z SUN GLO, FLORA-GLO lub LIFE-GLO, aby uniknąć niekontrolowanego rozrostu roślinności, szczególnie zaś glonów.

W połączeniu z innymi świetlówkami AQUA-GLO doskonale podkreśla kolorystykę ryb oraz pozwala optymalnie regulować rozwór flory.

 

Przykładowe kombinacje świetlówek:

AQUA-GLO + SUN-GLO = sprzyja wzrostowi roślin

AQUA-GLO + FLORA-GLO = podkreślenie kolorystyki ryb, przyspiesza wzrost poprzeczny roślin, stymuluje proporcjonalny rozwój wzdłużny i poprzeczny flory

AQUA-GLO + POWER+GLO = uwypuklenie kolorystyki ryb

AQUA-GLO + LIFE-GLO = fragmenty widma stymulujące wzrost roślinności

 

 

zródło: http://zoofish.prv.pl/lampy/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...